İmplant Tedavi Süreçleri Nedir?

Diş problemleri yaşadığınız zaman karşınıza birbirinden farklı tedavi yöntemleri çıkabilmektedir. Bir tedavi yöntemini tercih edecek olan kişilerin süreçler ve bu yöntemler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İmplant tedavisi, diş tedavileri noktasında sıklıkla kullanılmakta olan yöntemler arasında yer almaktadır. İlk etapta zor gibi görülen bu yöntem gerçekten uzman diş hekimleri tarafından yapıldığı takdirde sorunlar ortaya çıkmamaktadır.

İmplant Nedir?

İmplant tedavisi, eksik dişleri bulunmakta olan kişilerde tercih edilmekte olan bir tedavi yöntemidir. Eksik dişin bulunmuş olduğu yerde çene kemiğine titanyumdan yapılmakta olan vidalar yerleştirilir. Yerleştirilen bu vidaların üzerine ise diş protezi yerleştirilerek eksik diş bulunan alanın iyileşmesi sağlanır. Bu tedavi yönteminin sağlamış olduğu en büyük avantaj ise komşu dişlerde herhangi bir zarar oluşturmamasıdır. Ek olarak doğal bir diş görünüme sahip olması da dışarıdan bakıldığı zaman kötü bir görüntü oluşmasına engel olur ve kendi dişiniz olmadığını kimse anlamaz.

implant

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi yöntemi herkese yapılan bir tedavi yöntemi değildir. İmplant tedavisi yapılacağı sırada özellikle kişinin çene ve yüz gelişimini tamamlamış olması çok ciddi bir önem arz etmektedir. Bu yüzden ağırlıklı olarak 18 yaş üzeri kişilerde tercih edilmekte olan bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisinin uygulanacağı kişinin ağız ve diş yapısının bu tedavi için uygun olup olmadığı ise öncesinde çekilen röntgenle belli olmaktadır. Şeker hastası olan kişilerde ise tedavinin yerine getirilmeden önce mutlaka hastalığın düzene girmiş olması gerekmektedir. Tedavi başlamadan önce kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin tedaviden önce ilaçlarını kullanmayı kesmesi gerekir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinin yapılmasına başlamadan önce hastaya hafif bir sedasyon verilmesi gerekmektedir. İşlem yapılmadan önce belirttiğimiz gibi gerekli olan muayene ve röntgenler çekilir. Kişinin çene kemiği ile kalan dişlerinin ölçüleri alınır. Bundan sonraki süreçte ise tedavinin gerçekleştirilmesi için uygun olan implant yerleştirme işlemi yerine getirilir ve bu işlemle beraber implantlarınız yerleştirilir. Sonrasında ise dişlerinizin bakımlarını düzenli bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde dişlerinizi kullanma evresinde bir sorun yaşamazsınız ve en kısa süre içerisinde alışırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı