İmplant Ne Kadar Süre Dayanır

İmplantlar, kalıcı bir diş değiştirme tedavisi olarak tasarlanmıştır. Diş yapısını destekleyen implantlar, bir süre sonra çene kemiği ile bütünleştiği için ağız içerisinde kaymadan çiğneme veya ısırmaya dayanabilir. Böylelikle hastanın doğal diş dokusu korunur ve kemiği kaybına yol açabilecek kemik bozulmasını veya emilimini önler. Doğru bakım ve özenle bir diş implantı 25 yıldan fazla işlevselliğini koruyabilir. İzmir implant alanında uzun süreli dayanıklılığa sahip operasyonlar gerçekleştirilir. İmplant tedavisi, diğer dental prosedürlere göre çok daha uzun ömürlü olmakla birlikte ne kadar süre dayanacağı bazı faktörlere göre değişiklik gösterir.

Bunlar aşağıda sıralandığı gibidir.

  1. Ağız sağlığı

Diş implantını günde en az iki kez fırçalamak ağız sağlığının ilk adımıdır. Aynı zamanda ağız çalkalama suyu ve diş ipi kullanmak da önemlidir. Hastalar, diş hekimi muayenehanesini yılda iki kez ziyaret ederek rutin kontrollerini gerçekleştirmelidir. Ağız sağlığına gösterilen özene göre implantın ömrü artar.

  1. Dişlerin kullanımı

Dişler ile sert parçalar ısırmak ya da çiğnemek, implant ömrünü kötü etkiler. Özellikle taç, kırılabilir ya da dayanıklılığını yitirebilir. İmplant, çene içerisine yerleştirilen kök kısımdır. Genellikle kök kısım titanyumdan yapılır. Abutment, yapay diş ile kök arasındaki malzemedir. Köke vidalanır ve diş eti çizgisinin üzerindedir. Taç, çoğunlukla seramikten yapılan beyaz yapay diş görünümüne sahip kısımdır ve abutment üzerinde yerleştirilir.

  1. Malzemelerin kalitesi

Hekimin yüksek kalite implantlar kullanması önemlidir. İmplant parçaları ne kadar kaliteli olursa o denli dayanıklılığa ve dolayısıyla ömre sahip olurlar. İzmir implant tedavisinde nitelikli malzemeler kullanarak işlemleri tamamlar.

  1. Diş hekimi

İmplant ameliyatı iyi uzman ve deneyimli bir diş hekimi tarafından yapıldığı takdirde daha uzun ömürlü olacaktır. Bunun nedeni, profesyonel diş hekimlerinin implantı nasıl mükemmel bir şekilde yerleştireceklerini, kemikle bütünleşme sürecini nasıl değerlendireceklerini ve çene kemiğinin implant ile tamamen kaynaşıp kaynaşmadığını en iyi şekilde biliyor olmalarıdır.

Uzun süre dayanan yüksek kaliteli ve uzman diş hekimi güvencesi ile uygulanan implantlara sahip olmak için İzmir implant Türkiye İmplant’ın internet sitesi implantturkiye.com üzerinden kolaylıkla randevu almak mümkündür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı