İmplant Markası Önemli Mi?

Eksik dişleriniz bulunması sırasında tedavi uygulanması için tercih edilen bazı yöntemler bulunabilmektedir. Sizin için en fazla tercih edilen tedavi yönteminin implant tedavisi olduğunu görebilirsiniz. İmplant tedavisinin uygulanması sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi çok ciddi bir önem arz etmektedir. Bu cerrahi bir işlem olduğundan dolayı kullanılmakta olan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. İthal implant kliniklerde tercih edilebilmektedir. Bu noktada kaliteli malzemelerin ve markaların kullanılması önem arz ettiği için implant yaptırma noktasında mutlaka sizlere bu markalarla destek vermekte olan klinikleri tercih ederek uzman diş hekimlerine yaptırma yoluna gitmeniz gerekmektedir.

implant

İmplant Pahalı Bir Tedavi Mi?

İthal implant yaptırmak isteyen kişiler bu implantlarını yaptıracakları sırada özellikle ne kadarlık bir bütçe ayrılması gerektiğini inceleme yoluna gitmektedir. Özellikle tedavinin pahalı olup olmaması bu noktada önem arz etmektedir. İmplant tedavisi yapılacağı sırada tedavinin pahalı olup olmadığına baktığımız zaman özellikle bu tedavinin sunduğu avantajlara göre pahalı olmadığını görebiliyoruz. Özellikle doğal diş yapısıyla aynı olması ve doğal dişleriniz gibi konuşma, yeme, içme imkanına sahip olursunuz. Aynı zamanda işlemin yapılacağı yerde yer alan diğer dişlerinizde herhangi bir işlem yapılmaz. Bu yüzden diğer dişlerinizin zarar görmesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Tedavinin pahalı bir tedavi olmaması bu noktalarda incelendiğinde avantaj sağlayan faktörler arasındadır.

İmplant Herkese Yapılabilir Mi?

İmplant tedavisi yerine getirileceği evrede özellikle bu tedavinin herkese yapılıp yapılamayacağı ciddi önem arz etmekte olan noktalar arasındadır. İthal implant yapılacağı noktada ilk olarak kişinin diş ve kemik yapısının oturmuş olması gerekmektedir. Bu yüzden genellikle 18 yaşının üstünde olan kişilere yapılmaktadır. 18 yaşının üstünde olan kişiler kemik ve diş yapısı oturmuş olduğu takdirde bu tedaviden faydalanabilecekleri gibi aynı zamanda diyabet hastası olan kişilerin de tedavilerini uygulayabilmeleri için diyabet tedavisini de düzenli bir şekilde yaptırması gerekmektedir. Bu tedavinin düzenli bir şekilde yapılmadığı takdirde implant tedavinizi de düzenli bir şekilde ilerletemeyebilirsiniz. Bu noktalara dikkat edilerek işlem diş hekiminin de onay vermesi konumunda herkese yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı