İmplant İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

İmplant, son zamanlarda diş tedavisi alanında sık kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. İmplant işleminin tercih edilme nedeni estetik kaygı olabildiği gibi bu işlem zorunlu olarak da uygulanabilir. İmplant operasyonunu gerçekleştiren yerler genel diş poliklinikleri, büyük diş hastaneleri ya da implant diş hastanesi gibi kurumlardır. İmplant tedavisinin temelinde kişinin eksik olan dişlerinin yerinin doldurulması yatar. Bu işlemde çene içine yapay bir diş kökü yerleştirilir ve ağız içinin vida benzeri yapıyı kabul etmesi beklenir. İmplantlarla ilgili bilinmesi gereken başka bir durum ise implantların neredeyse tamamının titanyumdan yapılıyor olduğudur. Bu durumun nedeni çene içine yerleştirilen yapay kökün çene tarafından daha kolay kabul edilmesidir. Çene kemiği pek çok madde içerisinden yalnızca titanyumu vücuda ait bir parça olarak görüp kabul etmektedir. Operasyon sırasında titanyum kullanılması doku uyumunu da kolaylaştırması nedeniyle hastaların kafasında soru işareti kalmamaktadır.

İmplant Önce ve Sonrası

İmplantın sağlamış olduğu avantajlar içerisinde geniş bir yelpazeye uygulama imkanı sunması da vardır. İmplant, yalnızca sorunlu olan diş bölgesi ya da bölgeleri ile yapılır. Kaybedilen diş bölgesinin dışında komşu dişlere ya da başka diş bölgelerine müdahale edilmez. İmplant yapıldıktan sonra kişilerin çiğneme hissinde herhangi bir farklılık olmaz. Bu durum da implantın tercih edilme nedenlerinden birisi olarak gösterilebilir. İmplant uygulaması yapılacak olan hastaların tedaviden önce ağız bakımlarını iyi bir şekilde yapmaları, çene kemiklerinin implantı destekleyecek durumda olup olmadıklarını kontrol ettirmeleri gerekir. İmplant Diş Hastanesi sayesinde özellikle eksik dişleri olan kişiler için önemli bir avantaj sağlanmıştır.

Sağlıklı bir diş eti ve çene kemiklerinin sağlam olması implant tedavisinin başarı oranını arttıracaktır. Çene kemiği uygun olmayan kişiler için de öncelikle gerekli tedaviler uygulanır ve ileri teknikler ile çene yapısı implanta uygun hale getirildikten sonra işlem gerçekleştirilir. Dişleriyle ilgili ciddi problemleri olan hastalar, hiç dişi olmayan ve takma diş kullanmak istemeyen hastalar, herhangi bir nedenden dolayı bir ya da birkaç dişini kaybetmiş hastalar İmplant Diş Hastanesi ve implant işlemi ile bu sorundan kurtulmaktadır.

Kaynak : https://implantdishastanesi.com/category/tedaviler/implant

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı