İmplant Fiyatlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant operasyonu, dental tedaviler arasında yaygın olarak uygulanan bir işlem olduğu için fiyatları da klinikler arasında farklılık göstermektedir. Özellikle büyük şehirlerde ve küçük şehirlerde, büyük hastanelerde ve klinik tarzı küçük yerlerde yapılan implant işlemleri arasında belirgin farklılıklar olabilmektedir İmplant işlemi hakkında bilgi alırken fiyat hakkında da bilgi alan kişiler fiyat karşılaştırması yaptığında implant kalitesini de hesaba katarak düşünmelidir. İzmir implant için fiyat alan kişilerin göz önünde bulundurması gereken çeşitli faktörler bulunmaktadır.

İmplant Markaları

İzmir implant için fiyat araştırırken göz önünde bulundurulması gereken durumlardan en önemlisi implant markalarıdır. Ülkemizde oldukça fazla ve farklı sayıda implant markası bulunmaktadır. Bu markalar genellikle Almanya, Amerika, İtalya, İsrail, İsviçre, isveç ve Güney Kore’ye ait olan markalardır. Bu markaları birbirinden ayırırken dikkat edilmesi gereken durum ise implantın hakkında bilimsel bir bilgi olup olmamasıdır. Çünkü implantların kişiye uygulanmadan önce birçok işlemden ve deneyden geçer not alması önemlidir. Bunun dışında implantı üreten ülke ve implantın markası ürünün kalitesini de belirler. Fiyat noktasında en etkili olan durum implantın kaliteli olup olmamasıdır.

İmplant Kalitesi

İzmir implant işlemi yaptıracak olan kişilerin tercih edecekleri implantın kalitesini göz önünde bulundurmaları gerekir. Özellikle fiyat performans açısından en doğru implantı seçebilmeleri için titanyum kalitesi önemlidir. İmplantların büyük bir çoğunluğu titanyumdan yapılır. Bunun ana nedeni ise çene kemiğine en hızlı uyum sağlayan maddenin titanyum olmasıdır. Titanyum implantlar doku uyuşmazlığı gibi durumlara sebep olmazlar. İmplant kalitesine bakılırken aynı zamanda kullanılan titanyumun da kalitesine bakılması gerekir.

Doktor Seçimi

İmplant fiyatlarını etkileyen başka bir husus da işlemi yapacak olan doktordur. İmplant işlemini gerçekleştirecek olan doktorun daha önce bu işlemi yapıp yapmamasıdır. Alanında ne kadar tecrübeli olduğu, işlem ile ilgili katılmış olduğu seminer ve uygulamalar, işlemle ilgili başarısı fiyatı etkilemektedir. Bunun dışında implantın yapıldığı kliniğin, hastanenin de fiyatlarda etkili olduğunu unutmamak gerekir. Yalnızca implant ile ilgilenen kliniklerde bu işlem daha özenli bir şekilde ve daha fazla fiyata yapılmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı