İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İmplant, diş ve çene sağlığının devamı için uygulanan tedavi metotlarından birisidir. Tabii ki bu tedavi yönteminde bazı ilerlemeler kaydedilmiş ve artık çok daha kolay bir şekilde implant uygulamasının yapılması mümkün hale gelmiştir. Ancak hastalar tedavi yöntemleriyle birlikte fiyatları da sorgulamakta ve implant tedavisinde fiyatların neye göre belirleneceğini merak etmektedirler.

Türkiye’de birçok dünya ülkesine göre diş tedavisinde talep edilen fiyatlar çok daha uygundur. Hatta yurtdışında yaşayan pek çok kişi diş tedavisini Türkiye’de devam ettirmekte ve bu sayede ciddi şekilde tasarruf etmektedir. Ancak implant her zaman daha pahalı ve zahmetli uygulamalardan birisi olarak kayıtlara geçmiş, bu yüzden fiyatlar konusunda kafa karışıklıkları ortaya çıkmıştır.

İmplant fiyatları normal uygulamalara göre biraz daha pahalı olduğu doğrudur. Ancak implant yapılmadığı zaman yaşanabilecek problemler implanttan çok daha pahalıya mal olacaktır. Bu nedenle eğer hekim önerisi bulunuyorsa uyulmalı ve tedaviye hiç beklemeden başlanmalıdır. Böylelikle ağız sağlığının korunacağını söyleyebiliriz.

İmplant Ne Zaman Yaptırılır?

İmplant uygulaması tabii ki zorlu bir süreçtir. Ancak gelişen robotik implant uygulamasıyla birlikte daha kısa sürede daha başarılı bir tedaviden yararlanmak da olası hale gelmiştir. Tabii ki hastaların bu sebeple implanta sıcak baktıkları ve eskisi kadar soğuk durmadıklarını söylemek de mümkündür. Yalnız implant ne zaman yaptırılır sorularında tatmin edici yanıt vermek ve implant fiyatları hakkında da bilgilendirmede bulunmak esastır.

İmplant uygulamasında kısa bir süre önceye kadar diş çekimi başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra dişin boşluğundaki kemik oluşumu için minimum 90 gün boyunca beklenmektedir. Bu süre sonunda implant yerleştirilmekte, yaklaşık olarak 2 ya da 3 ay boyunca adaptasyon süreci geçirilmektedir.

Türkiye’de artık kolay bir şekilde uygulanan ve pek çok hasta tarafından da tercih edilen bu tedavi yönteminin etkili sonuç verdiğini söylemek olağandır. Yine de uzman hekimin öneri ve görüşlerinden istifade ederek bu tedavi ile alakalı daha fazla detaya hemen ulaşabilirsiniz. Son olarak implant fiyatları klinik ve hastanelere göre değişkenlik gösteriyor demek en doğrusu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı