İmplant Bütün Dişlere Uygulanabilir Mi?

İmplant noktasında insanların merak etmekte olduğu birçok soru işaretinin bulunduğunu görebiliyoruz. Bu evrede en fazla merak edilenlerden birisi ise İzmir implant işleminin bütün dişlere uygun olup olmadığı şeklindedir. Kişinin ağız yapısında yeterli seviyede kemik olduğu zaman diş hekimleri genellikle kaybedilen bütün dişlerin yerine implant uygulama yoluna gitmektedir. Fakat bazı durumlarda implant işlemi uygulanamayabilmektedir. Bu noktada en doğru tercihi ise diş hekiminiz yapacaktır. Kişinin diş yapısına ve çenesinde yer alan kemik yapısına göre implant uygulanıp uygulanamayacağı değişim göstermekte olan faktörlerin arasında yer alıyor. İmplant tedavisinin uygulanmasından önce alanında  uzman bir hekimden destek alma yoluna gitmeniz gerekir.

İmplantın Yararları Nasıldır?

İzmir implant uygulamasının sunmuş olduğu birçok fayda bulunmaktadır. Bu evrede özellikle kaybedilmiş olan bir dişin yerine implant yöntemi kullanılarak yeni bir diş yapılma yoluna gidilmesi çiğneme sisteminde fayda sağlama ve fonksiyon açısından ciddi önem arz etmektedir. Bireylerin doğal diş formlarında çiğnemeyle beraber estetik fonksiyonun da yerine getiriliyor olması doğal dişe en yakın olan dişin elde edilmesini sağlamaktadır. Çevrede yer almakta olan dişlerin ise kayıp diş boşluğunda bulunması diğer dişlerde meydana gelecek olan şekil bozukluklarının da önüne geçmektedir. Diş çekimi yapıldığı zaman oluşan boşlukla beraber zaman içerisinde meydana gelmekte olan kemik kaybı gibi durumlar ise implant yapıldığı sırada meydana gelmemektedir.

İmplant Herkes İçin Uygun Mu?

Diş kaybı yaşayan kişiler genellikle implant yaptırmak istedikleri zaman bu yöntemin herkes için uygun olup olmadığını merak etmektedir. İmplant uygulaması genel anlamda herkes için uygun olan işlemlerin arasında yer alıyor. Fakat bazı istisnai durumlar yaşanması da mümkündür. İmplant uygulamasında genellikle kişilerin kemik ve diş yapılarının tam oturması beklendiği için çok erken yaşlarda yapılma yoluna gidilmemektedir. http://implantdisturkiye.com/  Bunun yanı sıra kişinin kemik yoğunluğu da önemli olan ve tedavi sürecini etkileyen faktörlerin arasında yer alıyor. İmplant uygulamasından önce çekilen diş filmiyle beraber uygulamanın sizin için uygun olup olmadığı tespit edilerek uygulamanın yapılma aşamalarına ve yapılma sürecine karar verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı