İmplant Avantajları

İnsanların çoğu çeşitli nedenlerle diş çürümesi, yaralanma ya da periodental hastalık sebebiyle dişlerini kaybediyor. Geçmişte bu kaybı tedavi etmek için köprü ya da yakma diş kullanılsa da günümüzde diş dünyasında yaşanan gelişmeler ile diş implantları yani dental diş kökleri oluşturulmaya başlanmıştır. Her ne kadar yapay olsa da doğal diş görünümü veren ve eksik dişleri tam olarak tamamlayan implantlar, pek çok açıdan oldukça kullanışlıdır. İmplant tedavisinde dişe bir yuva açılarak yapay kök yani bir vida yerleştirilir. Bu vidaya uyumlu olarak da hastanın dişleriyle aynı formda yeni bir diş uygulanır. İmplant diş fiyatları bu işlemlere paralel olarak değişiklik gösterir.

İmplant tedavisinin birçok açıdan avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları maddeler halinde sıralamak gerekirse:

  • İmplantlar doğal bir diş formundadır. Tamamen kendi dişiniz gibi görünmekte ve gerçek bir diş hissi yaşatmaktadır. Zamanla kemikle kaynaştıklarından daimidirler.
  • Mükemmel bir şekilde ağız yapınızla uyum sağlar ve akıcı konuşma, iyi çiğneme ve ısırma yapılmaya imkân verirler. Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kayma riskleri de yoktur.
  • Estetik bir gülüş ve görünüm sağlamaktadırlar. İmplantlar sayesinde özgüvenli ve sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • İmplantlar ağız ve diş sağlığına gereken önem verildiğinde uzun süreler hatta ömür boyu kullanım alanı sunarlar. Oldukça dayanıklıdır ve darbe ya da güçlü çiğnemelere uygun tasarlanmışlardır.
  • Var olan çene kemiği erimesi probleminiz implantlar sayesinde azalmaktadır.
  • Diğer tedavi yöntemlerine karşı oldukça sağlıklı bir hayat sunar. Komşu dişler implantınızı desteklemediğinden o dişler de uzun yıllar boyunca sağlıklı kalır yani çevre dişlere zarar vermezler.
  • Bireysel implantlar ağzı hijyenini arttırır ve dişler arasındaki erişimi kolaylaştırır.
  • Geleneksel takma dişler gibi kayma riskleri yoktur bu da yemek yemede acı hissi yaşamamanıza neden olur.
  • İmplant diş fiyatları ömür boyu kullanım imkanına bakıldığında uygundur.

Kaliteli ve uzman doktor kadrosuyla https://cadental.org/ internet adresinden kolayca randevu oluşturabilir ve her türlü ağız ve diş sağlığı ile ilgili hizmeti alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı