Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri – Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için piyasada bulunan birçok farklı ürün mevcuttur ancak bunlar kimyasal olduğu için ve aynı oranda bir o kadar da pahalı olduğu için saçlarınız zarar görebilir. Bu yüzden daha doğal ve bitkisel bir bakım yapmak isterseniz evde yapabileceğiniz birçok farklı doğal maske vardır.
Ancak bu maskelerin öncesinde ilk olarak saçınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız öncelikle her banyo sonrası saçınızı sabah ve akşam düzenli olarak taramanız gerekmektedir. Böylece hem saç diplerinize masaj yapmış olursunuz, hem de kan akışınızı hızlandırarak saç diplerinizin daha sağlıklı olmasına sebep olursunuz. Bunun yanında ek olarak beslenmenize de dikkat etmeniz saç uzatmanın en etkili yönlerinden biridir. Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlamak istiyorsanız bol miktarda protein tüketmeniz gerekmektedir. Hazır ve yağlı gıdalar, saçlarınızın sağlığını oldukça etkiler. Bu yüzden tükettiğiniz gıdalarda bolca protein, B vitamini, A vitamini ve C vitamini bulunması gerekir. Saçlarınızı daha sağlıklı bir yapıya kavuşturmak için saç diplerinize haftada bir kez doğal bir bakım kremi uygulamak, saçlarınızın köklerini güçlenmesine sağlayacaktır. Böylece daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Doğal Yollarla Saç Uzatma

Doğal saç maskelerinden ilki haşlanmış patates suyu yumurtanın sarısı ve balı karıştırarak maskeyi saç diplerinizden uçlarınıza kadar uygulamaktır. Diğer bir maske yöntemi ise aloe vera özüdür. Yarım tatlı kaşığı bal, bir fincan aloe vera ve bir kaşık limon suyunu karıştırarak saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın daha uzun daha canlı ve daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Banyo sonrası durulama esnasında saçlarınıza iki ya da üç damla elma sirkesi damlatmak da saç köklerinizi besleyerek saçlarınızın daha hızlı uzamasına sebep olur. Üzüm çekirdeğinin yağı da oldukça etkili bir yöntemdir. Saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz, aynı zamanda saçların sürekli nemli kalmasını sağlamak da saçlarınızın daha hızlı uzamasına neden olur.

Uzun Saçlara Kavuşmak Hayal Değil

Bir başka yöntem de palmiye yağını saçlarınıza masaj olarak uygulamaktır saç diplerinize uygulamadan yaptığınız bu masaj, saçlarınızın yapısını sağlıklı bir şekilde ulaştırır. Doğal maskelerden bir diğeri de bir adet yumurtayı bir yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırıp saç diplerinden uçlarınızla kadar masaj yoluyla uygulamak ve ardından streç film ile sarmaktır. İki ya da üç saat civarı bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızın hızla uzayacağını ve güçlü bir yapıya kavuşacağını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı