HİPOKRAT MASKE ÖZELLİKLERİ

Hipokrat maskeler, koronavirüsün hızla ilerlediği bu günlerde, yeni koronavirüse karşı korunmada eski teknoloji cerrahi maskelerin yetersiz kalmasıyla birlikte geliştirilmiş ileri teknoloji ile üretilmiş nano partikül teknoloji ürünüdür. Koronavirüse karşı geliştirilen yeni teknoloji hipokrat maskeler, gümüş iyon teknolojisinin virüsü 20 dakika gibi bir sürede yok ettiği yapılan araştırmalar sonucu ortaya konduktan sonra bu süreyi daha da kısaltmak amacıyla geliştirilmiştir. Hipokrat maske çift kat meltblown kumaş ile iç ve dış katmanda yer alan gümüş iyon teknolojisi ile koronavirüse karşı yüksek koruma sağlar. Hipokrat maskelerin koronavirüsü %99’a varan oranda yok ettiği yapılan klinik çalışmalarla da ortaya konmuştur.

Virüs Öldüren Maske Teknolojisi Nedir?

Antimikrobiyal ve antiviral kumaş üretim teknolojiyle geliştirilen maskeler, diğer cerrahi maskelere oranla daha yüksek koruma sağlar. Virüs öldüren maske; onaylı gümüş iyonlarla özel olarak dokunmuş kumaş teknolojisi kullanılarak üretilmiş maskelerdir. %100 filtreleme özelliği olan bu maskelerle nefes almak da oldukça kolaydır. Geliştirilen özel filtreleme ve gümüş iyon dokuma teknolojisi ile virüse karşı etkin koruma sağlar. Bu özelliğiyle mantar oluşumunun önüne geçerek cilt problemlerine karşı da korur. Virüs öldüren maske teknolojisi sayesinde koronavirüs başta olmak üzere diğer virüs ve mikropların neden olabileceği solunum yolu enfeksiyonlarına karşı da yüksek koruma sağlar.

Gümüş İyon Teknolojisi Nedir?

Gümüş, diğer elementler arasında antibakteriyel özelliği en yüksek olan elementlerden biridir. Bu nedenle nanoteknoloji alanında büyük oranda kullanılır. Gümüş iyon teknolojisi, gümüş iyon parçacıklarının boyutlarının özel ortamlarda küçültülmesidir. Bu işlemle birlikte gümüş iyon lifleri maskede kullanılan ip ile bütünleşir. Gümüş iyon teknolojisi kullanılarak üretilen maskelerde mantar ve bakterilerin neden oldukları kötü koku ortadan kaldırılır, çoğalmalarının ve dolayısıyla da yayılmalarının önüne geçilmiş olur. Gümüş iyon teknolojisi ile birlikte antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklerin arttırılması hedeflenir. Laboratuar ortamında yapılan çalışmalar sonucu gümüş iyon teknolojisi kullanılarak üretilen maskelerin koruyucu ve güvenli olduğu ortaya çıkmıştır.

 

 

Hipokrat Maske Detayları

Hızla artan koronavirüse karşı korunmak için geliştirilen birçok maske çeşidi vardır. Fakat her maskenin koronavirüs için yüksek koruma sağladığı söylemek mümkün değildir. Kullanacağınız maskenin sertifikalı ve güvenilir olması oldukça önemlidir. Laboratuar testlerinden başarıyla çıkan, gümüş iyon teknolojisi kullanılarak üretilen hipokrat maskeler antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde koronavirüse arşı korunmada kullanabileceğiniz en doğru seçenek olacaktır. Virüsün bulaşmasını ve yayılmasını %99’a varan bir oranda azaltır. Antibakteriyel özelliği olan doğal bir element olan saf gümüş elementi kullanılarak üretilmiş olan bu maskeler, doğal içeriği sayesinde çocuklar için de güvenle kullanılabilir.

Bu yazımızda sizlere yeni gümüş iyon teknolojisinden, özelliklerinden ve virüse karşı olan etkililiğinden bahsettik. Gümüş iyon teknolojisi kullanılarak üretilen Hipokrat maskeleri koronavirüse karşı sevdikleriniz ve kendiniz için güvenle kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Pandemide Maske Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı