Her Erkeğin Dolabında Olması Gerek: Takım Elbise

Düğün, kutlama ya da toplantı gibi önemli durumlar için erkeklerin kıyafet seçimi ortak; takım elbise! Yalnız unutmayın, doğru seçimleri yapmazsanız takım elbise giydiğinize pişman dahi olabilirsiniz. İyi bir takım ile her erkek gösterişli ve klas bir havaya kavuşabilir ancak takım elbiseyi iyi yapan yalnızca kaliteli malzemeden yapılmış olması ya da fiyatı değildir. Lüks mağazaların takım elbise fiyatları gözünüzü korkuttuğunda önce bunu düşünün. İyi bir takım elbise vücut yapınıza en uygun olanıdır. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç basit nokta var sadece.

Takım Elbise Seçerken Bunlara Dikkat

Bir takım elbisenin üstünüzde güzel durabilmesi için vücudunuza tam oturması gerekir. Bu elbette dar bir şekilde bedeninizi saracak anlamına gelmiyor, gerçi slim fit takım elbise modelleri de mevcut ama bu türü giyebilmek için vücut şeklinizin oldukça iyi olması gerekir. Ortalama bir erkeğin giyeceği takım elbise ceketinin omuzlardan bir santim kadar geniş olması, düğmeleri bağlandığında önünde de iki santim kadar boşluk olması hem rahatlık hem de vücuda uygunluk sağlar. Ceket boyunun da boşta sallanan elinizin baş parmağınız hizasında olması makbuldür.

Gömleğinizin kolunuzdan görünüp görünmeyeceği konusu hala kesin bir karara bağlanmış değil ama genel olarak gömlek manşetinin ceketin altından bir santim kadar dışarıda olmasının daha şık göründüğü düşünülüyor. Böylece gömleğe de gelmiş oluyoruz aslında. Takım elbiselerin en kıymetli parçalarından biridir gömlek. Renk ve desenleri ile takımınıza uyumlu, üstünüze tam oturan gömleği seçmelisiniz ki takımınız tamamlanmış olsun. Bu konuda da küçük detaylar takım elbisenize şıklık katacaktır. Örneğin yakanızın arkadan bakıldığında ceketinizin üstünden çok az da olsa görünmesi gerekir.

Takım Elbise Aksesuarları

Takım elbise elbette yalnızca ceket, pantolon ve gömlekten oluşmuyor. Küçük de olsa aksesuarlar ile bir bütün oluşturduğu için her parçanın önemi var. Örneğin bunların en başında kravat geliyor. Doğru şekilde, uygun kumaş ve desene sahip bir kravat elbisenizi bir arada tutan güç gibidir. Kravatın bağlanma şekli de takımınızın şekline göre seçilmeli ve boyu kemerinize kadar uzun ama daha aşağı sarkmayacak kadar kısa olmalıdır. Elbisenin bir diğer aksesuarı da kemerler elbette. Renk ve desen olarak takımın genel havasına uygun olması gereken kemerler aynı zamanda ayakkabılarınızla da uyum içinde olursa mükemmel bir takım elbiseye sahipsiniz demektir. Tüm bu detaylar ve aksesuarlar belki ekonomik olarak gözünüzü korkutabilir ama takım elbise fiyatları oldukça geniş bir aralığa yayılmıştır. Unutmayın önemli olan en pahalı takımı giymek değil kendinize en uygun takım elbiseyi bulmak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı