Hangi İmplant Tedavi Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Türkiye’de diş tedavileri noktasında her geçen gün çeşitli gelişmeler yaşanmakta olduğu gibi aynı zamanda sizin diş ve çene yapınıza göre farklı yöntemler uygulanabilmektedir. En sık şekilde kullanılmakta olan tedavi yöntemlerinin arasında ise ilk sıralarda implant tedavisi yer almaktadır. İmplant tedavisinin yerine getirilmesi noktasında birçok yöntem sunulmaktadır. Özellikle sunulan yöntemleri kullanacak olan kişiler hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiği evresinde ciddi soru işaretleri yaşayabilmektedir. İmplant çeşitleri arasında birisinin tercih edilmesi durumunda mutlaka bu alanda uzman bir diş hekimi ile iletişime geçerek sürecin nasıl ilerlemesi gerektiği ve neler yapmanız gerektiği noktasında bilgi almalısınız. Bu şekilde en doğru yöntemi tercih edebilirsiniz.

kanal tedavisi

Ağrısız İmplant Tedavisi

İmplant tedavilerinin yerine getirilmesi kapsamında ilk olarak bu tedavilerin sizlere nasıl sunulduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı tedavi yöntemleri son derece ağrılı olabildiği gibi bazı tedavi yöntemlerinde ise ağrı gibi sorunlarınız meydana gelmez ve rahatlıkla tedavi sürecinizi tamamlayabilirsiniz. İmplant çeşitleri incelendiği sırada özellikle robotla uygulanmakta olan tedavi yöntemlerinin ve vidasız tedavi yönteminin ön plana çıktığını görebilirsiniz. İmplant tedavisini yerine getirmek isteyen kişiler son teknoloji ve gelişmiş bir yöntem olan robotla implant imkanlarından faydalanmak için kliniğimizle iletişime geçebilmeniz mümkündür. Kliniğimizde sizlere her zaman en iyi tedavi yöntemleri sunulmasına özen gösterilmektedir. Uzman diş hekimlerimiz bu evrede sizlere her zaman profesyonel hizmet verir.

İmplant Tedavi Süreci Nasıldır?

İmplant çeşitleri evresinde sizin için en uygun olan tercihin yapılmasının ardından gerekli olan tedavi süreçleri başlar. Bu tedavi süreçlerinin başlamasıyla beraber ilk olarak dişlerinizin röntgeni çekileceği gibi ağız ve diş yapınızın uyumlu olup olmadığına karar verilmektedir. Ağız ve diş yapınız uyumlu olduğu takdirde tedaviye hemen başlanır. Bu noktada hafif bir sedasyon uygulaması yapılır ve dişin yapılacağı bölümün uyuşması sağlanır. Dişinizin tedavisinin yapılacağı bölüm bu şekilde uyuşurken hangi yöntem tercih edildiyse onun uygulanmasına başlanır. Yöntemin ne kadar süreceği ise sizin diş yapınızla ve iyileşme durumunuzla alakalıdır. Bu şekilde tedavi tamamlanır ve dişleriniz doğal dişlerinizle aynı görünüşe sahip olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı