Güneş koruyucu çeşitlerinde size en uygun ürün hangisi?

Güneş ışınları, insan cildi ve sağlığı için son derece önemli. Belli bir miktarda güneş ışını, cildi besler ve vitamin sentezine katkı sağlar. Bununla birlikte, güneşin zararlı ışınları olarak adlandırılan UVB ışınlar cilt kanseri de dahil olmak üzere birçok hastalığa neden olabilmektedir. Buna karşı önlem almak adına siz de güneş koruyucu ürünleri tercih edebilirsiniz. Cilt tipine göre, faktör sayısına göre çeşitlendirilebilen güneş koruyucu ürünlerde, size hitap eden seçenekleri keşfetmek istiyorsanız, güneş koruyucu çeşitlerini inceledik.

Güneş koruyucu krem faktörleri

Güneş koruyucu krem kullanımında en önemli konulardan biri, doğru SPF seviyesindeki ürünü kullanmak. Güneş kremleri cilt tipine göre ve faktör sayısına göre değişebilir. SPF ifadesi, sun protect factor’ün bir kısaltmasıdır. SPF’nin yanındaki sayısal değer de, kremin kaç faktöre karşı koruma sağladığını gösterir. Buna ek olarak güneş koruyucu kremlerde, içeriğinde yer alan mineraller bazında da sınıflandırmalar olabilir.

SPF faktör sayısına göre güneş koruyucu çeşitlerine gelirsek, 15 faktörlü, 30 faktörlü ya da 50 faktörlü güneş kremleri karşımıza çıkıyor. Güneş koruyucu ürünler, içeriğinde antioksidan su gibi farklı bileşenler de sunar. Nemlendirici ya da bronzlaştırıcı etki de sunabilen güneş koruyucu kremler, aynı zamanda zararlı maddeler içermemelidir. Türkiye’de bakım ürünleri konusunda en iyi seçeneklerin sunulduğu DermoDr’de yer alan güneş koruyucu kremlerde paraben gibi zararlı maddeler yer almamakta. Buna ek olarak güneş koruyucu krem seçiminde, anti alerjen olmasına da özen göstermelisiniz, zira her güneş kreminin içeriğinde farklı doğal özler yer alır ve bunlara alerjiniz olmamalıdır.

Cilt tipine göre güneş koruyucu çeşitleri

Herhangi bir kişisel bakım ürününde olduğu gibi güneş koruyucu krem seçiminde de cilt tipinize uygun alternatifi bulmalısınız. Yağlı, kuru ya da karma cilt tipleri için farklı güneş koruyucu kremler tercih edilmektedir. Cilt tipinize uygun güneş kremini satın aldığınızda, cildiniz için en iyi etkiyi de sağlamış olursunuz.

SPF faktörünün yanı sıra, yağlı, kuru ya da karma ciltler için ideal özellikleri sunan güneş koruyucu kremlerle, güneşin UVB ışınlarına karşı etkili bir koruma sağlamış olursunuz. Belirttiğimiz gibi, güneş koruyucu kremlerin bronzlaştırıcı gibi ek özellikleri de söz konusu.

Güneş koruyucu kremlerde cildinize uygun ürünü keşfettiğinizde, yapmanız gereken güneşe çıkmadan en az 25 dakika önce kremi cildinize uygulamak. Sonrasında denize ya da havuza girmeniz durumunda, kremin etkisinin geçebilme durumu söz konusudur ve kremi yeniden cilde uygulamalısınız. En iyi güneş kremi çeşitlerini uygun fiyata satın almak istiyorsanız, Türkiye’de dermokozmetik bakım ürünleri alanında en kaliteli markaların ürünlerini sunan DermoDr’yi tercih edebilirsiniz.

İndirimli güneş kremleri ürünlerini, hızlı kargo ile Türkiye’nin her yerinde adresinize teslim alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı