Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük günlük hayatınızın bir parçasıysa, ya da stilinizi tamamlamak için kullanıyorsanız, günlük majyajınızı nasıl yapmanız gerektiğini inceleyelim:

1- Ten Makyajı

Gözlüğün burun kemiğine ve elmacık kemiklerine teması nedeniyle bozulan ten makyajı size korkutucu geliyor olabilir. Bu bozulmaları önlemek için cildi güzelce nemlendirip, nemlendiricinin emilmesini bekledikten sonra makyaja bir makyaj bazı ile başlayın. Baz; üzerine uygulanacak ürünlerin daha kalıcı olmasındaki ilk etmendir. Tüm yüzünüze baz uyguladıktan sonra su bazlı fondötenler tercih edin. Su bazlı fondötenler de cilt tarafından sıkı tutulup, çabuk dağılmayacaklardır. Fondöteninizi fırça veya el yardımıyla tüm yüzünüze ve boyun bölgenize uyguladıktan sonra göz altlarınızın kapatılmaya ihtiyacı varsa mutlaka göz altlarınızı kapatın. Çünkü gözlük, göz altlarınıza daha çok vurgu yapacaktır. Göz altlarınızıda kapattıktan sonra makyajınızı sabitlemek için transparan pudra kullanın. Yüzünüze renk katmak için elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru doğal tonlu allık veya bronzer uygulayarak ten makyajınızı tamamlayın.

2- Göz Makyajı

Genellikle gözlük kullananlar göz makyajını oldukça sade tutmaktadırlar. Bu nedenle izlenecek iki yol vardır. Birincisi sade göz makyajı ve koyu dudaklar, diğeri ise yoğun göz makyajı ve nude dudaklar.

a. Sade Göz Makyajı

Sade göz makyajı yapmak istiyorsanız öncelikle göz kapaklarınıza bir far bazı uygulayın. Daha sonra kaş diplerinize en açık farınızı, göz kapaklarınıza ise doğal tonlu kahverengi bir far uygulayarak hafif bir gölge verin. Alt kirpik diplerinizden de aynı farı ince bir şekilde geçin. Alt gözünüzün içine ten rengi bir kalem uygulayın. Son adım olarak da kıvrık kirpikleriniz yoksa kirpiklerinizi kıvırıp maskaranızı uygulayın. Kıvrık kirpikler gözlük camına çarpmayacağı için gün içinde sizi rahatsız etmeyecektir. Göz makyajınızı bu şekilde sade yaptıktan sonra dudaklarınıza kırmızı ve tonlarında ruj uygulayarak dikkati dudaklarınıza çekebilirsiniz.gözlük-kullananlar

b. Yoğun Göz Makyajı

Gözlük kullanırken kedi gözlerden, buğulu göz makyajlarından, siyah çarpıcı bakışlardan kaçınmayın. Bu tür makyajlar gözlüklerle bütünleşince daha etkili gözükmekte. Sade göz makyajının adımlarına birkaç eklemeyle daha yoğun bir makyaj elde edebilirsiniz. İsterseniz “cat eye” için eyeliner uygulayabilir ya da dumanlı göz makyajı için dumanlı göz makyajı nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra kaşlarınızı tarayıp doldurmayı ihmal etmeyin. Dudaklarınıza şeftali ya da nude tonlarında bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.gözlük-makyajı1gözlük-kullananlara-makyaj gözlük-makyajı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı