Göz Şekline Uygun Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner, göz makyajını tamamlayan en önemli adımlardan biridir. Likit, jel ya kalem… Dilediğiniz renk ve yapıda kullanabileceğiniz eyeliner ile gözlerinizi daha büyük ya da kalkık göstermenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Göz şekillerine en uygun eyeliner uygulamalarına birlikte göz atalım…

Yeni bir eyeliner arayışındaysanız “Uygun Fiyatlı En İyi 5 Eyeliner” yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Badem Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

badem-göz-eyeliner

İdeal göz şekli olarak bilinen badem gözlere sahipseniz şanslısınız demektir. Eyeliner ile sadece kirpik diplerinizi takip ederek gözlerinizi çerçevelemeniz yeterli olacaktır. Daha belirgin gözlere sahip olmak isterseniz kuyruklu eyeliner da tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

yuvarlak-göz-eyeliner

Yuvarlak gözlere sahipseniz gözlerinizi daha çekik ve etkileyici göstermek için ince, kuyruklu ve göz pınarlarından başlayan eyeliner uygulaması sizin için ideal bir tercih olacaktır.

Küçük Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

küçük-göz-eyeliner

Küçük gözlerinizi daha büyük göstermek için göz kapağınızın yarısından başlayarak inceden kalına doğru giden, kuyruklu eyeliner kullanabilirsiniz. Gözlerinizi daha büyük göstermenin diğer yollarını “Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?” yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz.

Çekik Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

Çekik-göz-makyaji

Çekik gözlerinizi daha oval ve büyük bir görünüme kavuşturmak için kuyruksuz eyeliner tercih etmelisiniz.

Uzak Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

Uzak-gözler-eyeliner

Uzak gözlerin görünümünü dengelemek için eyeliner sürerken göz pınarlarına yoğunlaşmalı ve kuyruklu eyeliner tercih etmemelisiniz.

Yakın Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

Yakın-gözler-eyeliner

Yakın gözleri birbirinden uzaklaştırmak için gözün dış köşesine yoğunlaşan, kuyruklu eyeliner sürmeli; göz pınarlarına eyeliner uygulamaktan kaçınılmalısınız.

Düşük Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir?

Düşük-gözler-eyeliner

Düşük göz kapaklarına sahipseniz göz kapağınızın orta kısmından başlayarak süreceğiniz kuyruklu eyeliner gözlerinizi daha kalkık gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı