Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Büyütme Estetiği

Birçok kadın için güzel bir görüntünün en önemli unsuru göğüstür. Bu nedenle göğüslerini güzel bulmayan kadınlar kendilerini eksik hissetmekte ve özgüven kaybı yaşamaktadır. Hamilelik ve doğum sonrasındaki emzirme dönemi göğüslerin duruşunu ve yapısını değiştirirken, sık kilo alıp verme durumu da doku elastikiyetini bozan bir etkendir. Sonuç olarak sarkık, yeteri kadar dolgun olmayan inik göğüs görüntüsü oluşur. Sonradan bozulan göğüs şekli dışında kendiliğinden asimetrik olan göğüs türü de estetiksel açıdan problem niteliğindedir. Ancak günümüzde yaygın hale gelen göğüs büyütme operasyonları ile sarkıklıktan kurtulmak, daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün ve güvenlidir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde göğüs büyütme yöntemleri ameliyatlı ve ameliyatsız yöntem olarak ikiye ayrılmaktadır. Dışarıdan uygulanan vakum, dışarıdan enjekte edilen dolgu ile göğüs büyütme işlemleri ameliyatsız yöntemler arasında yer alıyor. Ancak ameliyatsız yöntemler göğsün kısa süre içinde eski görünümüne kavuşmasına neden olduğundan daha az tercih edilmektedir. Silikon protez yardımıyla yapılan büyütme işlemi ameliyatlı yöntem olarak kullanılıyor. Bu yöntem teknolojik gelişmeler ile birlikte daha güvenli ve sık tercih edilir hale gelmiştir. Üstelik üretimi yaygınlaşan kaliteli silikonlar, hastalara ömür boyu kullanım imkanı sağlıyor. Dağılmış ve yuvarlak yapıdaki silikonlar vücut yapısına göre seçilir ve birbirine üstünlüğünü olmayan silikon türleridir. Dağılma silikonlar, göğsün doğal görünümüne yakınken yuvarlak silikonlar daha simetrik yapıdadır. Seçim ise kişinin vücut yapısına, doku türüne bağlı olarak yapılır.  Göğüs büyütme işleminde silikonun yerleştirilme yeri olarak meme alt kıvrımı güvenli ve etkili olması nedeniyle daha çok tercih ediliyor. Ancak çeşitli faktörler nedeniyle bu seçim koltuk altı veya meme ucu olarak da değişebilir.

Göğüs büyütme yöntemi seçiminde hastanın kilosu, boyu, gövde uzunluğu, omuz genişliği ve kalça genişliğinin yanında göğüs kafesi genişliği de önemli bir faktördür. Teknolojik gelişmeler göğüs büyütme işlemini gerçekle bağdaştırmak amacıyla da kullanım imkanı sağlamaktadır. İşlemden önce birey ve doktorun ortak bir görüşte birleşmesi ile operasyon sonrası için üç boyutlu bir ön izleme elde ediliyor. Bu sayede hayal edilen göğsün hastadaki duruşu hakkında fikir edinilebiliyor ve değişikliklere önceden karar verilebiliyor.

Göğüs Büyütme Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

  • 18 yaşından büyükseniz,
  • Anatomik açıdan eşit olmayan göğüs yapısına sahip ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız,
  • Göğüs yapınız mevcut estetik algınız ile uyuşmuyorsa,
  • Hamilelik, emzirme gibi süreçler sonrasında göğüsleriniz eski sıkı görünümünü kaybettiyse,
  • Sarkık göğüslere sahipseniz,
  • Göğüsleriniz hacimsel anlamda yeteri kadar dolgun değilse,
  • Göğüslerinizin sıkılığı istediğiniz yapıyı yansıtmıyorsa,
  • Daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olmak istiyorsanız göğüs büyütme işlemi için uygun bir adaysınız.

Uygun adaylar göğüsleri ile ilgili asıl sorunlarının ne olduğuna, nasıl bir görünüm istediklerine, hayal ettikleri ölçülere ve gerçekten ihtiyaçları olup olmadıklarına karar vermelidir. Karar aşamasında gerçekçi olmak kadar karar sonrasında doktorun görüşlerine önem vermek de istenilen sonuca ulaşmak için etkilidir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Sonrası…

Hastalar işlemden kısa süre sonra şişlik, ağrı ve morarma gibi etkilerden kurtulur, göğüs hasta ile bütünlük sağlamaya başlar. Gerçekçi ve doktor eşliğinde alınan kararlar ile uygulanan göğüs büyütme işlemi sayesinde hasta hayal ettiği, vücut yapısına en uygun göğüs görünümüne kavuşmuş olur. Ancak işlem sonrasında silikonun mevcut durumunu değerlendirmek için doktorunuzla iletişim halinde olmak ve göğüs büyütme işlemi yaptırmayan adaylar gibi göğüs muayenesini aksatmamak gerekir. Sizler de hayalinizdeki görünüme kavuşmak, güzellik algınızı gerçeğe dönüştürmek ve rahatsız olduğunuz yapıdan kurtulmak istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı