Gençliğimizi Benzersiz Kılan 15 An

 • 12 Mayıs 2016
 • 524 kez görüntülendi.
Gençliğimizi Benzersiz Kılan 15 An

Hepimizin hayatında ekstra can kazanmışız gibi rahatladığımız anlarımız ve o anılarımızı paylaştığımız pamuk şeker gibi tatlılarımız vardır. Ancak bunlardan bazıları vardır ki, onlardan öncesi ve sonrası tamamen farklıdır:

 1. Her türlü saçmalığa rağmen, birbirinizi sanki çocuğunuzmuş gibi seveceğiniz arkadaşınızı bulduğunuz an.Ebeveynlik yaparlar, azarlar da severler de… Ne tatlı şeyler onlar…
 2. Adı duyulmuş, ciddi bir şirketle yaptığınız o büyük iş görüşmesinden alınan özgüven ve sonrasında gelen o derin rahatlık.“Abi içeriye girdim konuştum. Onlar da beni istiyor tabi. Ama maaşına bağlı yani. Eczacıbaşı olursan ol. Ben ucuza çalışamam!…”
 3. Arkadaş grubunla çıktığın o büyük ve spontane macerayı birlikte yaşamış olmanın keyfi.En çok anı da buradan çıkar. Bindiğiniz minibüsten kaldığınız otele kadar. Hepsi acayip insanlar olacaktır.  Garanti veriyoruz.
 4. O sondaki alkış.
  E artık şarkın mı güzeldir, fikrin mi güzeldir, yoksa iyi mi rol yaparsın bilemeyiz 😉
 5. Sınırlarını zorladığın o an 😉
  Arkadaşlarınız da, sizinle siz fark etmeden eğlenebilir tabii. Fazla kaçırmamak lazım.
 6. Filmden çıktıktan sonra filmin üzerine keyifli bir şekilde yaptığınız o sohbet.“Efektlere para verdikleri paranın üçte biri kadar senariste para verselerdi de, hikayesi olsaydı abi biraz…”
 7. Onu gördüğün an kalbinin çarpması.
 8. Sürpriz bir şekilde “Az Tüketim” gelen elektrik faturası.O fatura bin liraya bile değer. Ödemiyorsun bu ay? Var mı böyle bir şey…
 9. Tesadüfen tanıdığın, o arayıp da tekrar bulamayacağın kafa dengi arkadaş.Seninle aynı oranda deli olan. Ruh “arkadaşın” resmen…
 10. Keyfinin hiç olmadığı o gün, devamsızlığının olduğunu fark ettiğin an.
 11. Ve tabii ki, uyuyakaldığın dersin iptal olduğunu öğrendiğin an.
 12. İlk yurtdışı biletin.
 13. Sevdiğin o ünlüyle fotoğraf çektirmek. Hatta, o fotoğraf için girdiğin çaba 🙂
 14. İlk maaşını primle aldığın an.Genellikle paramızın olduğu fark ettiğimiz anlar önemli tabi…
 15. İnternetten öğrenip yaptığın yemeğin çok güzel olduğunu fark ettiğin an.
  Yine yapasın var mı? Bak yaz geliyor.  Buradan öğrenebileceğin sağlıklı dondurmayla adından bu yaz oldukça çok söz ettirebilirsin ;)Hele bazı anlar vardır ki; eve sipariş ettiğin pizzayla da olsa o heyecanla beklediğin filmin ilk seansında da olsa… Özeldir. Çünkü o anı senden iyi kimse yaşayamaz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.