Game of Thrones’un Yedinci Sezonunun Senaryosu Sızdırıldı!

Dünya’nın en çok konuşulan dizisi Game of Thrones’un senaryosunun sızdırıldığı ile ilgili haberler paylaşılmaya başlandı. Bu yazımız potansiyel spoiler içermektedir. 

Senaryonun sızdırılması ile ilgili dizide Khaleesi’nin sadık hizmetkarı Missandei’yi canlandıran Nathalie Emmanuel, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.buyuk-hayal-kirikligid_rvfh1b1umygx9qrfdkkq

Yedinci sezonu herkes için mahvetme konusunda kararlı insanların olması büyük hayal kırıklığı.”

Tabii, bu açıklamadan dolayı sızdırılan bilgilerin doğru olduğu şüphesi ortaya çıktı. Redditte sızdırılan  bu senaryo ile ilgili önemli noktalar işte şunlar:

 • Bran da Westeros’a geri dönmek için duvara gelir ve burada Gece Nöbeti’nin yeni kumandanı Dolorous Edd ile tanışır. (Jon Snow’un gece nöbetini devrettiği adam)
 • Daenerys bu sırada Dragonstone’a gider. (Stannis’in ilk sezonlardaki yaşadığı, siyah karanlık ve taşlı bölge) Eski savaş odasına girer ve masaya Westeros haritasını açıp Tyrion’a dönerek “Başlayalım mı?” der.
 • Jon, Daenerys’ten onu ve tüm kuzeyli lordları kendisiyle tanışmak için Dragonstone’a davet eden bir kuzgun alır. Bunun üzerine Jon ve Davos, ejderha camı ihtiyaçlarını da belirtmek için Dragonstone’a gitmeye karar verirler.
 • Jon ve Davos, Dragonstone’a varırlar ve sahilde Tyrion ile buluşurlar.
 • Tyrion onları Daenerys’in yanına götürür. Dany, Jon’dan diz çökmesini ister fakat Jon bunu reddeder. Jon yaklaşmakta olan Ak Gezenler’den Dany’ye bahsetse de onu inandıramaz. Davos, Jon’un nasıl hayata döndürüldüğünden bahseder fakat Jon onu durdurur. Tyrion ileri çıkar, Jon’un iyi bir adam olduğundan ve söylediklerinin mantıklı olabileceğinden bahseder. Dany ise Jon’a saygı duymaya başlar.
 • Arya da sonunda Winterfell’e döner. Arya, kurdu Nymeria ile Winterfell yolunda karşılaşır.
 • Jorah zorlu Greyscale hastalığını Oldtown’da tedavi ettirdikten sonra Daenerys’in yanına Dragonstone’a gider.
 • Jon ve adamları Gendry ve Bayraksız Kardeşlik’le buluşurlar. Amaçları bir Ak Gezen yakalayıp Westeros’un tüm lordları ve Dany’ye gerçek olduklarını kanıtlamaktır. Bu sayede kendi saflarında savaşmak için hepsini ikna etmeyi amaç edinmişlerdir. Beric, Thoros, Tormund, Jorah ve Gendry’ye liderlik eden Jon bu esnada akgezenler ve ordusu tarafından saldırıya uğrar ve Thoros diriltilmiş bir kutup ayısı tarafından öldürülür. Jon ve diğerleri donmuş bir gölün kenarında sıkışıp kalırlar. Tam da bu sırada Dany ejderhalarıyla birlikte olaya müdahil olur ve onları kurtarır fakat Jon geride kalır. Akgezenler arbede sırasında Daenerys’in ejderhası Viserion’u öldürür ve onu da diriltir. Akgezenlerinde bir ejderhası olur.
 • Ejderha çukurunda Jon, Westeros’un tüm önde gelenlerine yakaladığı Ak Gezen’i gösterir ve tehlike konusunda uyarır. Cersei de oradadır ve Mountain’a Ak Gezen’i öldürmesini söyler fakat Mountain, Ak Gezen’i yaralayamaz bile. Jon ise sadece ejderha camı ile öldürülebildiklerini anlatır. Cersei, Jon’a yardım edeceğini söylese de daha sonrasında Jaime’ye yalan söylediklerini ve gelen diriltilmiş bir ordu varsa da düşmanlarını yok etmesinin faydalarına olduğunu söyler. Jaime bu konuşmadan rahatsız olur ve kuzeye doğru at sürer.
 • Sam ve Bran bir şekilde Jon’un soy ağacını ortaya çıkarırlar. Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen‘ın çocuğu olduğunu anlarlar. Jon’un gerçek ismi ise Aegon’dur ve kendisi bir piç değildir.
 • Jon ve Dany kuzeye yönelmiş bir geminin içinde birlikte olurlar.

“Bu afiş bir fan yapımıdır.”

Çok olmayacak şeyler değil gibi görünüyorlar. Yine de ne kadar doğrudur bilemeyiz. Eğer senaryo bu şekilde ise beklediğimiz gibi ilerlemeye devam ediyor. Yani daha çok şu ana kadar hayranların olacağını düşündüğü şeylere benziyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce sızdırılan bilgiler doğru mu? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı