Ayın Filmi : Relatos Salvajes

İngilizce ismi Wild Tales olan film 2014 yılında Arjantin ve İspanyol ortak yapımı ile sinema severlerin beğenisine sunuldu.

Altı tane kısa ve birbirinden bağımısız olayların yer aldığı filmde hikayeler oldukça akıcı bir şekilde geçiyor. Pedro Almodovar’ın yapımcılığını üstlendiği filmdeki hikayelerin tek ortak özelliği hepsinin son derece trajik ve gerilim dolu olması. Olumsuz etkileri ve hayatlarımızdaki bozuklukları sıra dışı bir anlatımla anlatan yönetmen Damien Szifron daha ilk bölümden seyirciyi koltuğuna yapıştırıyor.

İlk hikayeyi kısa tutan Szifron, üçüncü hikayeden itibaren süreyi biraz daha arttırarak filmin havasını çok daha sıra dışı hikayelerle değiştiriyor. Günlük hayatta yaşanabilecek olayların hiç beklenmedik yerlere gitme ihtimalini size hatırlatan film, bu konu hakkında uzun süre düşünmenize ve daha dikkatli bir insan olmanıza katkı sağlıyor.

Asabilik, aldatma, yolsuzluk, intikam gibi duyguların ne boyutta olaylara yol açacağını, öfke kontrolünü kaybetmenin yarattığı trajediyi parlak bir zeka ile sunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı