Eyeliner Nasıl Sürülür? 

Makyaj yapmak pek çok kadın için adeta bir tutkudur. Göz makyajı ise pek çoğumuzun korkulu rüyası olabiliyor. Aslında doğru ve kaliteli makyaj ürünlerini kullanıp biraz da kendinizi geliştirmeniz bu korkuyu yenmek için yeterli. Özellikle kadınların en kritik an diye nitelendirdiği eyeliner sürmek, artık korkulu rüyanız olmak zorunda değil. Sadece birkaç pratik püf noktasına dikkat ederek siz de harika bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Doğru Eyeliner Seçimi

Gözleri ön plana çıkarmak ve bakışlarınıza anlam kazandırmak için kullanılan eyeliner çeşitleri kalem, jel ve likit olarak karşımıza çıkar. Kalem eyeliner uygulaması en kolay olanıdır diyebiliriz. Genellikle ince uçlu eyeliner çeşitlerini daha kolay kullanabilirsiniz, kirpik diplerine ulaşmanız da böylelikle daha rahat olacaktır. Öte yandan kalem diğer çeşitleri kadar yoğun görünmeyebilir. Jel çeşitleri akıcı yapıdadır, genellikle kesik uçlu fırçalar ile uygulanır. Likit ise gözünüzde çok daha keskin ve kalıcı bir etki bırakacaktır.

Öncelikle ne kadar çok sürerseniz o kadar tecrübe kazanacağınızı söyleyelim. Bir diğer önemli nokta da göz makyajınızın bu aşama için hazır olmasıdır. Sade bir makyaj yapsanız dahi, öncesinde gözünüze baz veya far sürmelisiniz. Suya dayanıklı bir eyeliner tercih ederseniz, tek bir uygulama sonrasında gün boyu gözleriniz muhteşem görüntüsünü koruyabilir.

Büyüleyici Gözlere Doğru Adım Adım 

Eyeliner çekmeyi ilk kez deneyecekseniz, kalem eyeliner ile daha rahat hareket edebilirsiniz. Önce, gözünüzün bitiş çizgisini belirleyin. Ardından bu noktadan yukarıya doğru istediğiniz uzunlukta bir yay çizin. Eğer elinizin titremesinden endişeleniyorsanız, elinizi yanağınıza ya da makyaj masanıza dayayarak destek alabilirsiniz. Bu noktada büyüteçli bir ayna kullanmak da faydalı olacaktır. İlk denemelerinizde göz kapağınıza noktalar koyarak ya da küçük çizgiler çekerek sürmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Yayınızı tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken göz kapağınıza kadar olan bölümü düz bir çizgi ile kapatmak. Göz şeklinize uygun bir çizgi ile onu tamamlayın ve her iki çizgiyi birleştirin. Evet, karşınızda içi boş bir çizim var. Şimdi de yapmanız gereken dışarı taşırmadan onun içini doldurmak. Pürüzleri ve dışarı taşanları kulak temizleme çubukları ile temizleyebilirsiniz.

Kalem, kalın çizgilere daha müsait olmakla birlikte ince eyeliner çekmek istiyorsanız, tercihinizi likit bir üründen yana yapmalısınız. Göz kapağınızın sadece üst kısmına uygulamanız gereken likit eyelinerı kuyruktan başlayıp göz pınarına doğru ilerleyerek sürün. Eğer karşınızda aşırı ince bir çizgi varsa, endişelenmeyin, sonuçta her zaman kalınlaştırmak daha kolay olsa da, kalın ve hoşunuza gitmeyen bir çizgi için tüm makyajınızı silmeniz gerekebilir.

 

Bohem, Romantik ya da Çekici Gözler

Evet, şaşırmayın ama kaşıklar artık mutfağınızdan çıkıp makyaj çantanıza taşınıyor! Çünkü çekici bir etki yaratmak istiyorsanız, kuyruğun altı kısmını kaşığın sap kısmını kullanarak çekebilirsiniz. Sıra kuyruğun alt kısmına geldiğinde kaşığınızı çevirin ve yuvarlak yanını kullanın. Uzun ve hatasız bir kuyruk istiyorsanız, kartvizit gibi düz kenarlı bir materyalden yararlanabilirsiniz. Renkler de tarzınızı yansıtacaktır. Örneğin, dumanlı göz makyajı hoşunuza gidiyorsa kahverengi tonları, daha yumuşak bakışlar için ise gri renk bir eyelinerı tercih etmelisiniz.

Golden Rose ile Kusursuz Göz Makyajı

Eğer siz de kalıcı formüle sahip ve suya dayanıklı bir eyeliner ile göz makyajınızı kolaylaştırmak istiyorsanız, GR Vinyl Liner Waterproof Eyeliner Glossy Black tam size göre! Yoğun siyah ve parlak görünümü gözlerinize çarpıcı bir etki katacaktır. Hem pratik uygulanabilen hem de farklı makyaj tarzlarında kullanabileceğiniz GR Stylist Duo Liner – 2’si 1 Arada Eyeliner, kusursuz göz makyajlarının vazgeçilmezi. Yıldızlar kadar parlak gözler için farklı renk alternatifleri olan GR Stylist Duo Liner – 2’si 1 Arada Eyeliner ile yaz aylarında sıkça göreceğimiz makyaj trendlerini de yakalayabilirsiniz. Golden Rose son trend makyaj ürünleri ile güzelliğiniz hep bir adım önde!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı