Expigment Krem Kullanımı Ve Faydaları

Ciltte oluşan leke, siyah noktalar ve çillerin temizlenmesi için Expigment krem faydalı olmaktadır. Derideki pigmentlerin renk değiştirmesi ile oluşan lekelerin renklerinin açılmasına ve kaybolmasına karşı etkilidir. Cilde verdiği nemlendirici etkisiyle yaşlandıkça renk bozukluğuna uğrayan ten rengini korumak için de kullanılan bir kremdir.

Her krem halk arasında bilindiği şekilde kullanılmamalı, prospektüsü okunmalı ve yan etkileri, alerjik reaksiyonlara karşı önlem alınmalıdır. Expigment krem sivilce üzerine sürülmez ve iltihapları akıtmaz. Yüzde oluşmuş iltihaplı ve deri altı sivilcelerine sürülmesi durumunda daha kötü sonuçlar doğurabilir. Krem, özellikle sivilcelerden sonra ilerleyen yaşlarda ciltte ve herhangi bir yerde kalan izi, lekesi ve siyah noktaları geçirme tedavisinde kullanılmaktadır.

Expigment Krem Nelere İyi Gelir

Gençlik dönemlerinde ciltteki gözeneklerin kapanması ile deri altında biriken ve dışarı atılamayan ölü hücreler bakteri ve iltihap oluşmasına neden olur. Bu dönemde yoğun şekilde çıkan sivilceler de özellikle yüzde fazlasıyla leke ve iz bırakabilmektedir. Bu izleri geçirmek için yapılan tedavilerde Expigment krem kullanılmaktadır. Kalıcı olarak cilt lekelerinin geçmesine ve rengin açılmasına yardımcı, iltihapların oluşturduğu tahrişlere karşı da etkili olarak Expigment krem kullanılır. Güneş yanıkları, çiller, yaşlanma lekeleri ve ciltte oluşan kahverengi lekeleri ortadan kaldırmakta etkilidir.

Özellikle doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken Expigment krem belirtilen şekilde uygulanmalı ve dozu iyi ayarlanmalıdır. Temizlenmiş kuru bir cilde uygulanması sonuç alma açısından faydalı olacaktır. Tüm yüze veya vücuda sürülmesi uygun değildir ve yalnızca leke ya da iz olan yerlere günde 2 defa, yaklaşık 6 ay boyunca sürülmeye devam edilmelidir. Kullanımdan sonra güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir.

Expigment Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krem içerisinde bulunan maddeler kontrol edilerek, herhangi bir alerjik durum yaşanmaması adına dikkat edilmelidir. Özellikle açık yaralara sürülmemeli, kuru ciltlere, güneş yanıklarına ve çatlaklara kullanılmamalıdır. Yüzünüze sürerken göz ve ağız ile temas etmemesine dikkat edin. Ortalama kullanım süresi 6 aydır ancak ilk 2 ayda gözle görülür düzelmeler olmalıdır. İlaç herhangi bir fayda sağlamıyorsa kullanımına ara verilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı