Dekorasyon Fikirleri: Dekorasyonda Pastel Renk Kullanımı

Evinize Huzur Getirecek Pastel Renkler

Kapıdan girer girmez sizi, sadeliği ve sevimliliği ile kucaklayacak bir ev istemez misiniz? Yaşadığınız evler; zevklerinizi ve ruhunuzu yansıtır. Yapacağınız seçimlerle içinizdeki mutluluğu dışarı yansıtın! Aklınızdaki pastel renklerse, bu renkler hem gözünüzü yormayacak hem de muhteşem uyumlarla size huzur kaynağı olacak.

İşte size birkaç pastel renklerle ev dekorasyon önerisi:

Oturma Odaları – Salonlar

oturma-odasi-pastel-renkler

Pudralar, sarılar, yeşiller, maviler her ne kadar sade dursalar da yanlış bir hareket onları olduğundan karmaşık hale sokabilir. Eğer pastel tonları kullanmaya karar verdiyseniz duvarlarınız soluk ya da açık renklerde olmalı. Böylece bir karmaşaya yol açmamış olurken, evinize sadelik getireceksiniz.

pastel-evler-

Kullanacağınız aksesuarla da çok önemli. Pastel renklerde olmazsa olmaz çiçekler, renklerinizi aydınlatacak ve mekanınıza hoş bir görünüm sağlayacak.

pastel-renkler

Mutfaklar

kitchen-colors-

Mutfağınıza masumluk katmak çok kolay! Öncelikle “Smeg” marka buzdolaplarından bahsedelim. Pastel tonlarda bir mutfak deyince akla ilk gelenlerden biri de bu buzdolaplarıdır. Yumuşak hatlarıyla mutfağınıza masumiyet katacak.

pastel-renkte-mutfaklar

Kullanacağınız sandalyeler, mutfak dolapları, raflar veya masalar mutfağınızın havasını değiştirecek!

mutfak pastel renkler

Peki araç – gereçleriniz de pastel renklerine ne dersiniz?

Mutfak-Dekorasyonu

Çiçekli desenler, puantiyeler, cupcake modelleri; servis takımlarınızda, baharatlıklarınızda, robotlarınızda harika duracaklar. Pastel tonlarında döşediğiniz mutfağınız ile bu araç-gereçler tam bir bütün olacak.

Yatak Odaları

yatak-odası-pastel-renkler

İster yatak örtülerinizde, ister perdelerinizde isterseniz mobilyalarınızda kullanın, her detayda farklılık yaratacak bu renkler, yatak odanızı romantikleştirecek!

“English Home” düşlediğiniz renkleri ve modelleri sizin için hayata geçiriyor.  Mobilyalar, örtüler, aksesuarlar tam istediğiniz tonlarda ve tasarımlarda. Evinizi döşerken bu mağazayı es geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

yatak-odası-pastel-renk

Pastel renklere en iyi yardımcı renk beyazdır. Aklınızda pastel tonlarda bir ev varsa beyazı her renginizin yanına katmalısınız.

Çalışma Alanları

Çalışma-Köşesi

Evinizin bir köşesini çalışma alanınız olarak ayırdıysanız bu alanları yeterince sade tutmaya özen gösterin. Çalışırken, boğucu ve karmaşık renklerle zihninizi yormayın. Sadece renk konusunda değil düzen konusunda da bir sadelik sınırı koyun kendinize.

pastel-renkler-çalışma-köşesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı