Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Toplumumuzda bebeklere el emeği örgü modelleri ile yapılan yelek, patik, süveter ve battaniye gibi ürünler adete bir kültür olmuştur. Özellikle anneler henüz hamile iken başlanan örgüler bebeklerimiz doğduktan sonrada onların kullanımına uygun olacak şekilde yapılmaya devam eder.

Bebekler uykudan kalkınca hemen üzerine giydirmeye en uygun kıyafet olan örgü yelek modellerini sizler için listeledik. Kız ya da erkek hemen hemen her bebeğin dolabında mutlaka bir kaç adet el örgüsü yelek vardır. Modası asla geçmeyen ve her dönemde en trend bebek kıyafetleri arasında yer alan örgü yelekler çok çeşitlidir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019trend modellerini sizler için toparladık.

Kar Taneli Erkek Yelek Modeli

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Yelek modelleri işlenirken ipin kalınlığına ve örgünün modeline göre farklı numaralarda şiş kullanılır. Kar taneli yelek modelinde de 3 numara şiş ve iki renk ip kullanılır. İstediğiniz renk ip kullanabilirsiniz. Ancak biri beyaz renk olursa daha şık ve masum bir model çıkarılabilir. Modelde 38 ilmek atılarak örgüye başlanır. Hangi renk ağırlıkta olacaksa o renk ile örgüye başlanır ve daha sonra beyaz renk eklenir. 3 ters beyaz, bir ters diğer renk örülür. Şekiller çıktıktan sonra 2 sıra ana renk örülür ve model bu şekilde devam eder. Örme işlemi bittikten sonra dikilir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019modelleri için siteyi takip etmelisiniz.

Kelebeğin Rüyası Yelek Modeli

Kelebeğin rüyası modeli erkek bebek yelek modelleri içinde en çok tercih edilen modeldir. Bu modelde iki ayrı şiş kullanılır. Zemin rengi 3 numara diğer renk için 4 numara şiş kullanılır. Bebeğin boyu ve kilosuna uygun olarak yelek başlanır ve yaklaşık 10 sıra kadar örüldükten sonra model konmaya başlar. Tek ilmek diğer iki ilmeğin üzerinden geçirilerek düz örgü örülür. Model bu şekilde yaka kısmına kadar sürer. Yaka kısmında önü ve arkası ters örülür ve yaka hizasında yavaş yavaş kesilir. Akabinde 3 parça olarak örülen yelek dikilir. Düğmeler de dikildikten sonra yelek kullanıma hazırdır. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019 modelleri için video izleyerek modelleri çıkarabilirsiniz.

Cepken Yelek Modelleri

Erkek bebeklerde cepken yelek sıklıkla örülen modellerdendir. Cepken modellerde yelek boyu daha kısadır. Örgüye yeleğin yuvarlak olan kanat kısmından başlanır. Ters örgü ile 5 sıra örüldükten sonra sadece düz örgü ile devam edilir. Örme işlemi devam ederken yavaş yavaş kenar kısımlarından kesilir. Tek renk olarak da örülebilir. Erkek bebek için örülen cepken yelekte düğme kullanılabilir ya da bir adet ponpon örülebilir. Üç parça örülen yelek tamamlandıktan sonra dikilir.

Efe Yeleği Modelleri

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Efe yeleği modelinde 2 kanat kısmının uçları üçgen şekilde gelir. Arka kısmında farklı renkte kemer kısmı yer alır. Öncelikle 3 ilmek atılarak başlanır. Hem sağdan hem soldan ikişer ilmek arttırılarak örmeye devam edilir. Yaklaşık 5 cm olduktan sonra ilmek sayısı arttırılmaz. Yaka kısmına gelene kadar hep ters örgü yapılır. Arka ve ön sırası hep ters örülür. Yaka kısmından sonra kol altı payı için kesilerek kol oyuğu şekli verilir. Arka kısmı düz kare şekilde örülür. Örülen yelek parçaları birbirine dikilir. Arka kısmı için 7-8 cm uzunlukta 5 sıra ters örgü yapılarak örülmüş parça iğne yardımı ile dikilir. Efe yeleği farklı renklerde yapılabildiği gibi tek renk olarak da yapılabilir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019için internetten yardım alabilirsiniz.

Tığ ile Yapılan Dikişsiz Erkek Bebeği Yelek Modeli

Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu modeli kolaylıkla çıkarabilir. Tığ ile örülen yelek modellerinde dikiş izi yoktur. Sadece kanatlar arka kısma eklenirken tığ ile işleme yapılır. Yine üç parça şekilde örülür. İpin kalınlığına uygun olarak tığ seçimi yapılır. Yelek uzunluğuna göre zincir çekilerek başlanır. Zincirin ilk sırasına sıkı iğne yapılır. Daha sonra ikili ve üçlü trabzanlar ile model çıkarılır. Koltuk kısmı da kesme yapılmaz. Yelek boyu biraz daha örülerek yaka olarak katlanabilir. Genellikle tek renk örülen tığ yelek modeli isteğe bağlı olarak çift renk de örülebilir.

Saç Örgü Erkek Bebek Yeleği

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Saç örgü erkek bebek yeleği için tek renk ip kullanılır. Lastik örülmesen direk olarak modele başlanır. Her iki kanat kısımlarında 2 adet saç örgüsü bulunur. Düğme dikilecek kısım ters olarak örülür. Kol hizasından kesilir ve kol oyuğu şekli verilir. Yaka kısmı da ters örgüdür. Saç örgüsü modeli için aparatlar kullanabilirsiniz. 3 ilmek bu aparata alınır ve daha sonra kalan 3 ilmek şişe takılır. Bir yerde ilmeklerin yer değiştirmesi ile örgü yapılır. Son olarak örülen yelek parçaları birbirine dikilir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019için örgü dergilerinden yardım alabilir veya siteye girerek örnek çıkarabilirsiniz.

Nohut Model Yelek Örgü Modeli

Nohut model hem kız hem erkek bebeklerde sıklıkla tercih edilir. Nohut olan kabartma kısımları tığ ile yapılır. Nohut modelin kendini göstermesi için lastik kısmı örülür ve lastik kısmın üzerine model konur. İlmek üzerine ip dolanarak tek seferde çekilir ve nohut şekli verilmiş olur. Arka ve ön kısımları aynı modelde yapılır. Boyun kısmı açıktır. Düğme olarak arabalı veya hayvan figürlü düğmeler seçilebilir. Örülecek yelek rengi ve seçilecek aksesuar tamamen zevkinize kalmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı