En İyi 4 Makyaj Süngeri ve Detaylar

Makyaj yaparken fırçaların yanı sıra makyaj süngerinin de bize kolaylık sağladığı inkar edilemez gerçeklerden. Fondöteni fırçayla ya da elle uygularken kalan izler süngerle uygularken en aza iniyor. Bunun yanı sıra sünger nemli bir yapıya sahip olduğu için pudralı fondöten kullandığınızda cildinize fondötenin daha rahat oturmasını sağlıyor. Gelin birlikte listemizdeki ürünleri inceleyelim:

1 – BEAUTY BLENDER

Makyaj süngerlerinin kraliçesi Beauty Blender’ın oldukça yumuşak yapısı var. Ürünün yüzünüze pürüzsüz şekilde oturmasını ve doğal bir görünüm vermesini sağlıyor. Islattığınızda boyutu iki katına çıkıyor. Sivri ucu çok kullanışlı. Çabuk deforme olmuyor. Temizliği konusunda yormuyor. Kısacası övüldüğü kadar işlevsel bir sünger. Eksi yönüyse elbette ki fiyatı. Ayrıca bu ürünün %100 vegan olduğunu ve lateks içermediğini biliyor muydunuz? 🙂

Fiyatı: Süngerin yapısı ve boyutuna göre 40 ile 80 lira arasında fiyatları değişiyor. Görseldeki süngerin fiyatı ise 60 TL.

2 – REAL TECHNİQUES

Real Techniques’in bu makyaj süngerinin oldukça yumuşak bir yapısı var.  Islattığınızda süngerin boyutu görseldeki gibi hemen hemen iki katına çıkıyor. Süngeri temizlerken hiç zorluk yaşatmıyor. Kolayca temizlenebiliyor. Şekli çok kullanışlı. Yassı, sivri ve yuvarlak başları bulunuyor. Eksi yönleri ise ürünü fazla emiyor ve çabuk deforme oluyor. Yves Rocher’nin süngeri gibi pürüzsüz bir bitiş sağlamıyor.

Fiyatı: 25 TL.

3 – YVES ROCHER

Süngerin yumuşaklığını beş üzerinden değerlendirirsek, dört puanı hak ediyor. Yumuşak ve sık bir dokusu var. Süngeri ıslattığınızda boyutu iki katına çıkıyor. Suyu içerisinde tutabiliyor bu nedenle nem dengesini ayarlamak zor oluyor. Ürünü üzerine sıkarak kullandığınızda ürünü emiyor. Fakat ürün yüzünüzdeyken süngeri kullandığınızda ürünü emme gibi bir durum olmuyor. Kullandığınız fondötenin ya da başka bir makyaj malzemesinin yüzünüze tam ve pürüzsüz oturmasını sağlıyor. Uç kısmının yeterince sivri olmaması eksi yönlerinden. Bu nedenle göz çevresine uygulama yaparken zorluk çıkartabiliyor. Yves Rocher’nin bu süngerini fiyat performans açısından değerlendirince oldukça muhteşem.

Fiyatı: 14.90 TL.

4 – H&M

H&M’in makyaj süngeri ilk çıktığı andan beri adından sıkça bahsettirdi ve çokça sevildi. Beyaz makyaj süngerinin yumuşak bir yapısı var ıslattığınızda oldukça çok büyüyor. Sivri ucu gözaltı, burun kenarı gibi yerlere oturmada başarılı. Kolay deforme olmuyor. Ürünü başarılı bir şekilde yüze dağıtıyor ve pürüzsüz olmasını sağlıyor. Eksi yönüyse ürünü emiyor.

Fiyatı: 10 TL

MAKYAJ SÜNGERİ NASIL KULLANILIR?

Makyaj süngerini kullanmak için süngerin nemli olması gerekir. Nemlendirme, süngerden en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır. Suyun altına tutarak süngerinizi ıslatın ve sıkarak fazla suyundan kurtulun. Islattığınız süngeri fondöteni yaymak için kullanırken yüzünüze sürerek ve bastırarak dağıtmak yerine, küçük darbelerle uygulayın. Ayrıca fondöteni süngerin üzerine sıkarak yüzünüzde dağıtmak yanlış bir uygulamadır. Üzerine sıkarak kullandığınızda sünger ürününüzü emer ve daha fazla ürün kullanmak zorunda kalırsınız. Önce elinizle fondöteni yüzünüze noktalar halinde koyun, daha sonra da bu noktaları süngerle dağıtıp, yedirin.

MAKYAJ SÜNGERİ NASIL TEMİZLENMELİ?

Makyaj süngerini temizlerken birden çok araç kullanabilirsiniz. İster beyaz sabun, ister şampuan isterseniz de makyaj fırçası temizleme suları veya makyaj temizleme jelleri. Makyaj süngerini temizlerken, süngeri çok yıpratmamaya özen gösterin. Her makyajdan sonra süngerinizi yıkamayı ihmal etmeyin. Üşenenlerdenseniz en fazla 5-6 kez üst üste kullanın. Süngeri yıkamadığınızda, süngerden alacağınız verim de düşüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı