En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019

Örgü hiçbir dönemin eskimeyen modasıdır. Kişiler her ne kadar dışarıda binlerce hazır örgü modelleri olsa da kendi emeklerini vererek ortaya bir model çıkarmayı her zaman tercih etmiştir. Özellikle büyükler bu konuda o konuda oldukça usta ve başarılıdır. Ortaya el emeği bir ürün çıkmasından ve çoğu zaman psikolojik olarak kişiye iyi gelmesinden de örgü örmeye meyil edilmektedir.

Bebek doğacağı haberi alınır alınmaz herkes bir parça örme gayreti içerisine girer. Bunların birisi de bebek battaniyesinin örgü işi ile hazırlanması olacaktır. Bu konuda en güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2019un en yenilerinden örnek verilecek olursa şunlar söylenebilir:

Tığ İşi ile Battaniye Örme

En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019

En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2019 yılında tığ işi modeller kişiler tarafından daha fazla tercih edilmeye ve bu yönde modeller çeşitlenmeye başlamıştır. Tığ işi battaniye modelleri içerisinde ponpon model ve çeşitli eğitici rakam ve harflerin battaniyeye işlendiği modeller ile hayvan karakterlerinin tığ ile örülüp battaniyeye dikildiği modeller son dönemin trend parçaları arasındadır. Bu modellerin nasıl yapıldığı konusu ise kişilerin en merak ettikleri sorudur.

Modellerin hemen hepsi aynı mantık ile hareket etmekte ve zincir çekme usulü ile yapılmaktadır. Zincir çekip tığ başına defalarca dolayacak tek seferde çekip ponpon oluşturma ile şekiller ortaya çıkarılmaktadır. Bunun yanında ikili trabzan yaparak da bu modeller ortaya çıkabilir. İkili trabzan yaparak tüm bir parça battaniye örülerek dışarıdan alınan hazır ve sevimli parçalar battaniyeye dikilerek de battaniye modelleri fazlaca tercih edilmektedir.

Parmak Örgü İle Battaniye Örme

Örgü noktasında kişilerin resmen çığır atladıkları evredeyiz denilse hiç de yanlış olmaz.En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2019yılında bu örgü modeli ile zirvesini yaşıyor denilebilir. Farklı bir iplik türünün tasarlanmasıyla parmaklar aracılığıyla hiçbir şekilde tığ veya şiş gerektirmeden pofuduk bir battaniye modeli ortaya çıkarabilirsiniz. İplik zaten modellerin ortaya çıkabilmesi için tasarlanmış olarak hazır bir şekilde satılmaktadır. Sizler sadece bu ipliklerden elde ederek parmaklarınızla iplikte bulunan delikleri yerlerine oturtmanız ile bir bütün halinde battaniye modelini ortaya çıkarabilirsiniz. İplikte bulunan yuvarlakların iç içe ve birbirine geçmesiyle oldukça farklı bir desen elde edebilir ve farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Kadife bir dokusu olmasından dolayı da kişiler tarafından fazlaca tercih edilmektedir.

Şiş İşi İle Battaniye Örme

En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019

En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2019 yılına damga vuran yine vazgeçilmez şiş işi modeller olmuştur. Şiş işi öğrenilmesi oldukça kolay ve çok çık tasarımları ortaya çıkabildiği modeller olacaktır. Şiş ile örülen modellerde modeli tek şişte toplamak örgüyü zorlaştıracağından parça parça halinde örülmesi tercih edilmelidir. 3 veya 4 parça örüldükten sonra tekrar dikiş yöntemiyle birleştirilmesi söz konusu olabilir.

Örgü yönteminde model koymaktan ziyade bir düz veya bir tor şeklinde sade bir örgü yaparak üzerine işleme yaptığınız modeller tercih edebilirsiniz. Bu modellerde düz örgülerin üzerine yine renkli iplikler veya kurdeleler ile tığ işi çeşitli çiçek araba veya bazı karakterler işlemesi yapabilirsiniz. Battaniye kenar süslemelerinde de yine şiş yöntemi örgü ile artırıp azalma usulü volanlı bir yapı elde ederek süsleme yapabilirsiniz.

Tek Şiş İle Battaniye Modelleri

En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2019yılında çok fazla bilinmeyen ve görenleri hayrete düşüren harika bir model olan tek şiş modelidir. Tek şiş modeli adından da anlaşılacağı gibi çengelli bir tek şiş ile örülmektedir. Zincir çekmeyi bilen her kişi bu modeli kolaylıkla oluşturabilir. Yine büyük bir bebek battaniyesi için kolaylık olması açısından bu örgü de parça parça örülebilir. İstediğiniz boyutta bir zincir çekerek sonra bu zincirler ilmekler takıp hepsini de şişte toplamalısınız. Daha sonra topladığınız ilmekleri birer birer çekerek çıkartmalısınız. Bu yöntemi defalarca uygulayarak battaniye modelinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Oldukça kolay olan ve şık duran tasarımıyla en güzel modelleri üzerine işleyerek şıklığına şıklık katabilirsiniz. Bu modellerde düz bir model olmasından dolayı işlemeye oldukça müsait modellerdir. Kız bebek battaniyelerin de süsleme seçeneği daha fazla olmasından dolayı bunların kenarlarına fisto geçirerek veya kurdele yaparak süslemelerini yapabilirsiniz.

Makine Örgü Yöntemiyle Battaniye Örme

En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2019

Örgü makineleri kullanılarak yapılan battaniye modelleri de çok fazla tercih edilmektedir. Bu modeller özellikle örgü işinden anlamayan ancak süsleme konusunda başarılı olan hanımların tercihidir. Bir örgü makinesi elde edebilir veya bir dikiş nakışçı firmadan dilediğiniz boyut ve renkte düz bir makine örgüsü isteyip daha sonra bu battaniyenin üzerini sizlerde istediğiniz gibi süsleme yaparak doldurabilirsiniz. Burada boncuklar yine kurdeleler ve çeşitli karikatür aksesuarlar işinizi görecektir.

Son Nokta Olarak

Bebek battaniyelerin de son nokta olarak örgülerin bitip hazırlama işlemine geçilmesi safhası olacaktır. Battaniyelerin içerisine ince bir elyaf ve arkasına bir astar geçirerek hem örgü sorunlarını kapatabilir hem de battaniyenin koruyucu özelliğini artırabilirsiniz. Bu konuda tüm malzemeleri hobi dükkânlarının veya İnternetten de bulabilirsiniz. Malzemeleri elde ederek kendiniz dikebileceğiniz gibi bir terziden de yardım alarak tüm parçaları bir araya getirip ortaya güzel bir battaniye modeli çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı