En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019

Dantele başlamak için en kolay yol ve tüm hanımların da göz bebeği olan havlu kenar süsleme modellerini sizin için derleyip sitemizde sunduk. Her el işi öğrenmek isteyen bayanın mutlaka elinden geçmiş bir havlu kenarı vardır.

Genç kızlar, ilk ilmeklerini, ilk zincirlerini havlu kenar süslemelerinde atarlar. Çeyiz hazırlıklarının da olmazsa olmazları arasında yer alan havlulara çeşitli süslemeler yapılır. Sizin için en güzel havlu kenarı modellerisitemizde bulabilirsiniz. Havlu kenarları çeşitli yöntem ve materyal ile işlenebilir. Kullanım yeri ve amacına göre de farklı işlemeler olabilmektedir. Aradığınızı kolayca bulabilmeniz için bunları farklı başlıklar halinde ayırdık.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019

Havlu kenarlarında genellikle tığ işi modeller yapılır. Dantele başlamanın ilk adımı olarak niteleyebileceğimiz tığ işi havlu kenarlarını yapmayan yoktur herhalde. Dantel havlu kenarları genellikle zincir ve dolgu ile ilerlemektedir. Zincirler ile yapılan kutucuklara ip geçirilerek dolgu yapılır ve istenilen forma bu şekilde ulaşılır. Yapımı çok kolay olan birçok havlu kenarı örnekleri 2019sitemizde bulabilirsiniz.

Birbirinden zarif ve göz alıcı modelleri sizin için bir araya getirdik ve sitemizde verdik. Günlük kullanım için yapabileceğiniz gibi çeyiz bohçalarına konulabilecek tığ işi havlu kenar örneklerini sitemizden bakıp yapabilirsiniz. Yeni dantel örmeye başlayan hanımlar da bu modelleri kolaylıkla yapsınlar diye birçoğunu anlatımlı olarak sayfamızda sunduk. Örneklerimizi havlunuzun desen ve rengine göre ayarlayıp kendi tasarımlarınızı yapmanız da mümkündür.

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı için daha çok tığ işi tercih edilmekle beraber, iğne oyası havlu kenarları da oldukça talep görüyor. İğne oyasının zarafeti, havlu kenar süslemelerinde muhteşem bir bütünlük oluşturuyor. Mutfak havlularında daha çok gördüğümüz iğne oyaları, diğer havlularda da güzelliği ile göz kamaştırıyor.

İğne oyası havlu kenarı örnekleri 2019arayan hanımlar için en güzel ve en yeni örnekleri sitemizde bulabilirsiniz. Anlatımlı olarak verdiğimiz birbirinden güzel modelleri kolaylıkla yapabilir, çeyizlerinize dâhil edebilirsiniz. İğne oyasının zahmetli olduğunu düşünen hanımlar örneklerimizi gördükten sonra bir kez daha düşünecekler. Çünkü modellerin güzelliği bu zahmete değer.

Pullu Havlu Kenarı Örnekleri

Hanımlar el işlerinde, parıltılı materyal kullanmayı çokça sevmektedirler. Bu anlamda havlu kenarlarına şıkır şıkır bir görünüm veren pullu havlu kenarı modellerini sizin için derledik. Tığ işi veya iğne oyası olarak ördüğünüz havlu kenarlarına ekleyeceğiniz pullar havlunuza ayrı bir hava katacak. En güzel havlu kenarı modelleribulabileceğiniz sitemizde pullu örneklerimizi de incelemenizi tavsiye ediyoruz. Günlük kullanım için yapabileceğiniz gibi çeyiz hazırlıklarında yapılan bohçalara da koyabilirsiniz. En güzel modeller ile tüm dikkatleri çeyizinize toplayacaksınız.

Boncuk İşi Havlu Kenarı Örnekleri

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019

Pullu havlu kenarı örneklerinin yanı sıra boncuklu modeller de havlulara farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Rengarenk boncuklarla işlenen havlularınıza bakmaktan kendinizi alamayacaksınız. Arpa boncuk, şerit boncuk, metre boncuk, kesme boncuk gibi birçok boncuk çeşidi ile yapılan havlu kenarı örnekleri 2019 sitemizde bulunabilir.

Boncuk kullanarak işlemelerinize çok değişik formlar verebilirsiniz. Yapımı çok kolay olan boncuklu havlu kenarları, görsel açıdan da oldukça dikkat çekiyor. İşlerken keyif alacağınız gibi kullanırken de büyük bir mutluluk duyacaksınız. Hanımların en çok tercih ettiği boncuklu havlu kenarı örneklerini sitemizden anlatımlı olarak sunduk.

Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Halkalı havlu kenarları çeşitli büyüklükte olan halkalara işlenerek yapılır. Havlu kenarları için genellikle büyük halkalar kullanılırken daha küçük boyutlu halkalar da kullanılabiliyor. Tığ ile örülen halkalı havlu kenarları çok kolay işlenmekle beraber çok hızlı bir ilerleme de olmaktadır.

Halkalı havlu kenarı örnekleri, ipin halkadan geçirilerek dolgu yapılması şeklinde yapılır. Büyük, küçük halkalar bir arada kullanılarak farklı formlar da oluşturabilirsiniz. Görünüm olarak da oldukça şık duran halkalı havlu kenarı örnekleri sayfamızda mevcuttur. Çeşit çeşit halkalı havlu kenarı örneğini bulabileceğiniz sitemizde anlatımlı modellerimize de ulaşabilirsiniz.

Mutfak Havlusu Modelleri

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019

Havlu kenar süslemeleri kullanım amacına göre çeşitlilik gösterebilir. Buna göre mutfak havlularında daha çok meyve ve sebze motifleri tercih edilir. Karpuzlu, kirazlı, çilekli, üzümlü mutfak havlu kenarlarının yanı sıra çiçekli motifler de azımsanmayacak bir şekilde kullanılıyor.

Meyve ve sebze motifleri daha çok tığ işi olarak yapılıyor. Çiçek motiflerinde ise iğne oyası örnekleri oldukça zarif bir görünüm kazandırıyor mutfak havlularına. Sitemizde en güzel havlu kenarı modelleribulmakla kalmayacak anlatımlı sunumları ile örnekleri kolayca yapabileceksiniz. Birbirinden güzel ve farklı model seçeneğini bir araya toplayarak sizin için hazırladık. Sitemizden bakıp yaptığınız havlular, mutfaklarınıza farklı bir hava katacak ve keyifle kullanacaksınız.

Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyiz sandıklarına günlük kullanım için mutfak, yüz ve banyo havluları konulmaktadır. Çeyizde ayrıca bohçalar hazırlanır ve her bohçaya mutlaka bir havlu bırakılır. Bu havluların diğer havlulardan farklı olarak daha süslü ve dikkat çekici olması gerekir. İşleme bakımından daha geniş çaplı ve daha gösterişli olması beklenen çeyizlik havlular, misafirler için de kullanılır. Hanımlar, en güzel ve en gösterişli işlemeye sahip olan havlularını ayırmakta ve gelen misafirlerine kullandırmaktadırlar. Sitemizde birçok çeyizlik havlu kenarı modeli bulabilirsiniz. Tığ işi, iğne oyası, boncuklu, pullu gibi geniş model seçenekleri sizleri bekliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı