En Güzel Dantel Örnekleri 2019

Çeşit çeşit el emeği danteller genç kızların çeyizinin önemli bir parçasıdır. Kültürümüzde dantel olmadan çeyiz olmaz. Örülen danteller evlerin farklı köşelerine estetik bir güzellik katar. Yastık kenarları, karyola örtüleri, masa örtüleri, vitrin içi örülebilir. El emeği olması daha nostaljik bir görüntü yakalamanızı sağlar. Evim hem şık olsun hem de nostaljik dursun derseniz evin farklı köşelerinde dantel kullanmayı ihmal etmeyin.

En Güzel Dantel Örnekleri
En Güzel Dantel Örnekleri

En güzel dantel örnekleri 2019 için sitedeki görsel videolardan faydalanabilirsiniz. Dantel örmeden önce bazı örgü terimlerini bilmeniz gerekir. Tüm örnekler bu terimler doğrultusunda çıkarılır. Dantel örneği çıkarmanın en iyi yolu video izlemektir. Gazete ve dergilerden de motif çıkarmak kolaydır. Boş zamanlarınızda dantel örerek rahatlayabilir ve bu işi kazanca çevirebilirsiniz.

Kıvrımlı Kare Motifli Dantel Örgüsü

Kıvrımlı kare motifli dantel örgüsü takım şeklinde örülebilir. İp olarak 60 numara dantel ipi kullanılır. 60 numara dantel ipi ile daha zarif ve şık bir görüntü elde ederseniz. Örneğe zincir çekerek başlayın ve halka oluşturun. Daha sonra sıkı iğne ile doldurun. Oluşturduğunuz yuvarlak sıkı iğnelerin üzerine karenin uzun kenarını yapmak için zincir çekin ve sıkı iğne yaparak uç kısmına yuvarlak şekli verin. İki kısmı birleştirerek kıvrımlı kare şeklini verin ve içini doldurun. Detaylı motif örneği için video izlemek daha kolay örnek çıkarmanızı sağlar.

Yuvarlak Dantel Oda Takımı

Bu örneğe ortadan başlanır ve dönerek yuvarlak halka oluşturulur. Dantel ipi olarak 50 numara kullanılır. Çapı genelde 20 cm olur. Daha büyük olsun isteseniz dolgu yaparken fazla yapabilirsiniz. Zincir çekerek iki ucu birleştirin. Bu modelde yapılan trabzanlar üçlü trabzandır. Orta kısmı yıldız şeklinde olup kenarları dolgudur. Bu modelin kenarları üçgen şeklinde olup dantel ile beraber örülür. Sehpaların üzerine ve yatak odasına çok yakışır. Toplamda 7 parça şeklinde örülür. Motifi daha büyü başlayarak fiskos masa örtüsünü de aynı modelden yapabilirsiniz.

Metre Boncuk İle Dantel Örgüsü

Metre ile satılan ve çeşitli renkleri olan bir dantel aparatıdır. Eni ve boyu 7 kare olacak şekilde kesilir. Kesilen karenin kenarlarına dantel ipi zincir çekilerek başlanır. Karenin tüm kenarı zincir çekip sıkı iğne şeklinde örülür. Zincir çekilirken pıtırcık yapılır ve daha sonra içi sıkı iğne ile doldurulur. Daha sonra diğer kare motifleri de eklenerek kare şekli verilir.

İçi boncuklu ve ışıltılı kenarları ipten oluşan bu model çok şık olup vitrin içinde çok rahat kullanılır. Özellikle altın rengi çok şık durur. Metre boncuğu dantel ve örgü malzemeleri satan her yerden alabilirsiniz. En güzel dantel örnekleri 2019için dantel dergilerinden yardım alabilirsiniz. Metre boncukla yapılan örgüler sanıldığının aksine zor değil kolayca ütülenir. Kendiliğinde ışıltılı olması ve beyaz harici renk kullanılması daha cazip hale gelmesinin nedenidir.

İğne Oyası Dantel

En Güzel Dantel Örnekleri
En Güzel Dantel Örnekleri

İğne oyası çok kıymetli bir el iş modelidir. Yapması zahmetli olsa da evinize güzellik katar. 60 numara dantel ipi ile daha zarif durur. 22 numara tığ kullanılır. Zincir çekerek hala oluşturulur. Motifin ortası tığ ile örülür. Kenarlarına iğne ile pır pır yapılır. Bir motifin 4 tane bademi oluşturulur. Daha sonra örülen motifler birbirine birleştirilir. İğne oyası dantelde çok düzgün durur. Ütülemesi de kolaydır. Motifleri pır pırdan tutturarak birleştirilir.

Dondurma Çubuğu İle Oda Takımı

Dantel ipi olarak polyester ip tercih edilir. Tığ olarak 21 numara kullanılır. Modele zincir çekerek başlanır. Her dantel örneğinde olduğu gibi bu modelde de yuvarlak halka oluşturulur ve içi sıkı iğne ile doldurulur. Örneğin bademleri yapılırken dondurma çubuğu alınır ve etrafına dolanır. Dondurma çubuğu modelin kenarında kalır. Yuvarlak kısım tamamlanınca dondurma çubuğu çekilir ve üstleri örülür. Dondurma çubuğunun çekildiği yerler uzun şekilde kalır ve şık bir görüntü oluşturur. Yapımı çok kolaydır.En güzel dantel örnekleri 2019 için siteyi ziyaret eder video çekimlerini izleyebilirsiniz.

Mekik Oyası Oda Takımı

Mekik oyası salon takımında kullanılan bir modeldir. Bu modelde tığ kullanılmaz. Mekik ile örnek çıkarılır. İlmek atılarak pır pır yapılır. Mekik ile örnek çıkarmayı bilmiyorsanız önce mekik ile dokumayı öğrenmeniz gerekir. Mekik işi tığ işine göre daha düzgün ve şık durur. Yapımı zor olsa da denemeye değerdir. Bu model ilmek atılarak ve pır pır yapılarak tamamlanır. En güzel dantel örnekleri 2019için görsel videolardan yararlanabilirsiniz.

Havlu Kenarı

En Güzel Dantel Örnekleri
En Güzel Dantel Örnekleri

Çeyizlerin vazgeçilmezi olan havlu kenarı renkli iplerden yapılabilir. Havlunun kenar uzunluğuna göre örülür. Farklı modeller yapılarak aralarına kurdele çekilebilir. Fraklı renklerden kombin yapabilirsiniz. Tığ ile yapılır ve danteli için renkli dantel ipi kullanılır. Havlu kenarını daha kalın örerek yastık kenarı şeklinde kullanabilirsiniz. Dantel örnekleri içinde daha sayamadığımız çok model vardır. Zevkinize göre size en uygun modeli bulup çıkarabilirsiniz.

En güzel dantel örnekleri 2019örnekleri için siteyi ziyaret ediniz. Ördüğünüz dantelleri yıkayıp ütüleyerek saklayın. Saklarken dantel hurçlarının içine kolalayarak koymayı ihmal etmeyin. Çok uzun süre kalacaksa ara ara çıkararak temizlemeniz gerekir. Günümüzde birçok televizyon programında gündüz kuşağında örgü modeli izleyiciler ile paylaşılmaktadır. Örgü malzemesi aldığınız yerlerde motif çıkarmak için eğitici öğretmenler bulunur. Onlardan da yardım alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı