Ekim’de Vizyona Girecek En İyi Dört Film

Havaların yavaş yavaş soğumasıyla yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri sinemaya gitmek. Ekim ayı boyunca da Fatih Akın’dan Derviş Zaim’e pek çok heyecan uyandıran usta yönetmenin filmi bizlerle olacak.  İşte keyifle izleyip yüzünüzde sıcak bir gülümsemeyle ayrılacağınızı düşündüğümüz dört film:

Elveda Berlin

elveda-berlin

Fatih Akın’ın tarzında ufak değişiklikler yapıp politik göndermelerden uzaklaştığı, ergenlik çağındaki iki farklı yetişme tarzından gelen arkadaşın yol hikayesini sunduğu film, izleyicileri de kendi içinde yolculuğa çıkarıyor.  Alkolik bir anne ve ilgisiz bir babanın çocuğu olan Maik’in evinin önünde Rus göçmeni bir ailenin oğlu olan Tschick’in çalıntı bir arabayla belirmesiyle dostluğun kapılarının ardına kadar açıldığı bir yolculuk başlıyor. Şu an vizyonda olan film, Alman yazar Wolfgang Herrndorfs’un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan best seller romanından beyazperdeye uyarlanıyor.

Ansızın

ansizin

Köprüdekiler ve Hayatboyu filmlerinin başarılı yönetmeni Aslı Özge’nin son filmi olan Ansızın, hayatı ve insanlar arasında kurulan ilişkilerin ince dengesini sorguluyor. Almanya’nın ufak bir taşra kasabasında partide tanışan iki kadının aralarında geçen gerilimli olayların anlatıldığı filmin oyuncuları arasında Sophie Scholl filmindeki rolüyle Berlin Film Festivali’nden Gümüş Ayı Ödülü’nü kazanan Julia Jentsch de yer alıyor. Film, 14 Ekim’ de vizyona girecek.

Rüya

ruya

Kendine has tarzıyla her defasında kemik seyirci kitlesini bile şaşırtmayı başaran Derviş Zaim’in yeni filmi Rüya, 21 Ekim’de vizyona girecek. Film farklı bir mimari anlayışıyla cami yapmak isteyen genç bir mimar kadının içinde sıkışıp kaldığı girdabı anlatıyor. Sürreal bir tadı olan filmde adı gibi gerçek ve rüyanın iç içe olduğu bir anlatım yapısı hakim.

Julieta

julieta

Filmde zorlu bir hayat süren Juliet’in 1985 yılından 2015 yılına kadar geçen 30 yıllık süreçte başına gelen olaylar ve iç hesaplaşmaları anlatılıyor. Filmin yönetmeni uluslararası alanda tanınan İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar. İzleyicilerin de Juliet ile birlikte geçmişle hesaplaşma yaparak kendilerini sorgulama yoluna itecek film, 28 Ekim’de vizyona girecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı