Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

“Smokey eyes” diye bilinen dumanlı göz makyajı son zamanların en çok tercih edilen makyaj stillerinden biri!  Gözlere buğulu ve gizemli bir hava katan bu makyajı evde kısa bir sürede, pratik bir şekilde yapmanız mümkün. Özellikle sonbahar ve kış günlerine çok yakışacak bu koyu renk makyajı mutlaka denemelisiniz. İhtiyacınız olan malzemelerse koyu renklerde göz farı, far fırçası, siyah göz kalemi ve maskara.

 The Balm’ın Nude`tude adlı far paleti hem günlük makyajlarınızda hem de dumanlı göz makyajınızı yaparken size yardımcı olacaktır.

the_balm_nude

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır ?

  • Göz makyajınızın daha kalıcı olması için far bazını tüm göz kapağına uygulayarak başlayın.
  • Göz kapaklarınıza teninizden bir kaç ton koyu, bej tonlarında bir far sürün.
  • Koyu renk göz kalemi ve ya eyeliner ile kalın bir şekilde alt ve üst kirpik diplerinden geçin. Çizginin düzgün gözükmesinin bu aşamada hiç bir önemi yok. Daha sonra far fırçasıyla çizgiyi güzelce dağıtın.
  • Far paletinden seçtiğiniz uygun renklerden birini göz kapağınızın tümüne uygulayın.
  • Sıra dumanlı göz makyajının en önemli adımında. Bir karıştırma fırçasıyla iki rengi birbiriyle karıştırarak hiç bir geçiş çizgisi kalmamasını sağlayın.
  • Daha gür ve dolgun kirpikler için kirpiklerinize bolca maskara uygulayın.
  • Belirgin kaşlar ve aydınlık gözler için kaş altına ve göz pınarlarına aydınlatıcı  uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

dumanli_göz_makyaji_nasil_yapilirdumanli_göz

Ufak bir ipucu: Yoğun ve koyu renkli bu makyaj tekniği ile gözlerinizi ön plana çıkardığınız için dudaklarda doğal tonlarda bir ruj seçmenizde ve ten makyajını hafif tutmanızda fayda var!

nude_rujlar

barbara_palvin

dumanli_makyaj2

miranda_kerr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı