Diyet İçin Bitki Çayları

Kilo vermek için başvurmanız gereken en önemli besinlerden biriside bitki çayları. Zayıflamanıza katkısının yanı sıra sindirim sistemini de iyileştiren bu çaylara diyetlerinizde de mutlaka ihtiyacınız olacak.

Diyetiniz ne olursa olsun kesinlikle size fayda sağlayacak olan bitkisel çaylar, mutlaka kimyasal içermemeli. Bu yüzden alacağınız bu çayları hazır olarak değil, mutlaka ama mutlaka kendiniz hazırlamalısınız. Müthiş katkısı ile kalori yakarken ve de metabolizmanızı çalıştırırken size çok yardımcı olacak. Bu yüzden kilo verirken değil günlük hayatınızda da mutlaka tüketmeniz gerekir. Zararlı içeceklerin aksine stresinizi bile alan bu çaylar, birçok hastalığa da engel oluyor. Doğrudan kilo vermenize katkı sağlamıyor gibi gözükse de dolaylı olarak çok önemli etkiye sahip.

Zayıflamak İçin İçilmesi Gereken Bitkisel Çay Tavsiyeleri

Bitki çaylarından hangisini içeceğim, diye soruyorsanız? Cevabı sizin cümlelerden seçmeniz gerekecek. Ben bitki çaylarını kısaca anlatayım sizde kendi zevkinize göre istediğini ve istediklerinizi aralarından seçin. Yeşil çay, en çok bilineni ve tüketileni yeşil çaydır mesela. Doğrudan zayıflama listelerinde yer alabilir. Özellikle metabolizmayı hızlandırma etkisi ile zayıflama konusunda sık önerilenler arasında. Ayrıca toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayarak kafein gibi maddelerle enerji kaybeden vücuda da enerji deposu ayarlıyor adeta.

Bir diğer bitki çayı ise nane çayıdır. Nane çayı, metabolizma da çok etkili olmasa da şişkinliğe ve gaza iyi geliyor. Gazı ve şişkinliği alarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Zencefil çayı da hızlandırmayan bitki çayları arasında olsa da kan şekeri seviyesini koruyarak öğünler arasında tokluk hissi vererek diyetinize doğrudan katkı sağlıyor. Maydanoz çayı ise özellikle ilk haftalarında diyetin vazgeçilmesi. Çünkü vücuttaki fazla suyun atılmasında inanılmaz etki gösteriyor. Mate çayı ise metabolizmayı hızlandırmak ve kabızlığa karşı koymak gibi fayda sağlıyor.

Seçim sizin birkaç bitki çayını sizlerle paylaştım daha birçok bitki çaylarının da müthiş etkileri var. Size fikir vermek ve bir yerden başlamanız için birkaç bitki çayı ile yetindim. Hem sizin seçiminizi kolaylaştırmak hem de kolay ulaşabilmeniz açısından bu bitki çaylarını sizler için yazdım. Artık karar sizin ama mutlaka bitki çaylarını hem diyetiniz hem de sağlığınız için kullanınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı