Diş İmplant Tedavisi – İmplant Fiyatları

İmplant, son derece sağlıklı ve aynı zamanda güvenilir bir tedavi yöntemi olarak ifade edilmektedir. Burada temel amaç, işlevini kısmen ya da tamamen yitirmiş olan diş kökünü taklit edecek titanyum bazlı vidayı (implant), çene kemiği içerisine sabitlemektir. Ardından bu vidanın üzerine yerleştirilecek diş sayesinde hem diş fonksiyonlarında sorun ortadan kalkmakta hem de estetik açıdan bütünsellik sağlanmaktadır. Bu aşamada implant nasıl yapılır tarzında sorular alan uzman hekimler, hastalarını bire bir bilgilendirmekten yana tavır takınırken çeşitli basit bilgileri de tedaviyi düşünen kişilere iletmek gerekmektedir. Öncelikle implant, ağız röntgeni çekildikten sonra belirlenmekte ve tedavi ile alakalı kapsamlı detaylar diş hekimi tarafından hastaya aktarılmaktadır. Akabinde uygulamanın yapılacağı yere kesi atılarak implant çene kemiğine vidalanmaktadır. Yara tamamen iyileşir iyileşmez tekrardan kesi oluşturmak suretiyle vidanın içerisine diş yerleştirmek mümkün hale gelmektedir.

implant tedavisi

İmplant Fiyatları Nasıl

Genel açıdan bakıldığı zaman implant fiyatları ile alakalı kesin şeyler söylemek pek de doğru olmamaktadır. Bunun en temel sebebi, ülkemizde yurtdışından ithal edilen implantların tamamen Euro kuru ile alakalı olmasıdır. Yani döviz kuru ülkemizde yükseldikçe implant fiyatlarının da artacağını net olarak ortaya koymak mümkündür. Aynı zamanda hastaneler ve çeşitli poliklinikler de kendi fiyat politikalarını uygulayabilmekte ve ücretleri kendileri belirleyebilmektedirler. Tüm bunlar üzerinden implant nasıl yapılır ve İmplant fiyatları ne durumda sorularına yanıt verilmesi söz konusudur. Bu arad yapılan diş muayenesi ve çekilen röntgen ile beraber uzman hekim tedavi sürecini belirleyecek, sonrasında ise fiyatlandırma hastalar ile paylaşılacaktır.

İmplant Kimler Tarafından Yapılır

İmplant, bu konuda uzun süredir çalışan ve başarılı olmuş uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Ayrıca hastalar da implant tedavisinde başarısını ortaya koymuş hekimleri ya da sağlık kuruluşlarını ziyaret etmelidirler. Böylelikle tedavi hem çok kısa bir sürede yanıt verecek hem de olası problemler ortadan kalkmış olacaktır. Netice itibariyle implant nasıl yapılır ve implant kimler tarafından yapılır sorularının temel cevabı bu şekildedir. Dilerseniz İzmir ya da diğer illerde bulunan diş hastanelerinden konu hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı