Diş İmplant Nedir?

İmplant, diş kökünü doğrudan taklit eden titanyum bazlı vidanın dünyada bilinen ismidir. Tabii ki diş implant tedavisi bu konuda uzmanlaşmış diş hekimleri tarafından yapılmakta ve güvenle gerçekleştirilmektedir. Bu arada implant, daha çok diş dökülmeleri yaşayan ve sonrasında diş yapısında bozulmalar meydana gelmiş hastalara uygulanmaktadır. Ayrıca tedaviyi belirleyecek ve başlatacak olan tek kişi, uzman diş hekimleridir. Genel olarak diş implant nedir sorusunun ayrıntılı yanıtı bundan ibarettir. Ancak İzmir veya diğer illerdeki diş hastanelerine başvuran hastalara diş sağlığı durumlarına göre çok daha ayrıntılı bilgilerin verilmesi söz konusudur.

2021 İmplant Fiyatları

Türkiye’de implant fiyatlarını belirleyen çok fazla faktör bulunmaktadır. Özellikle yerli implant markaları olsa bile çoğu hastanede yabancı menşeili implantların tercih edildiğini söylemek gerekmektedir. Dolayısıyla implant, doğrudan Euro kuruna bağlı bir tedavi aracıdır. Bundan ötürü kurdaki yükseliş, fiyatları da olumsuz anlamda etkileyecek ve böylelikle hastalar daha fazla para ödemek durumunda kalacaklardır. Ancak 2021 implant fiyatları genel olarak bakıldığında çok da yüksek değildi. Diş sağlığını düşünen ve ömür boyu diş probleminden kurtulmayı amaçlayanlar için alternatifli bir tedavi olan implantın fiyat konusunda da bütçeleri zorlamadığı unutulmamalıdır. Yine de tedavi sürecinde uzman hekimler ücret bilgilendirmesini en iyi şekilde yapacak ve böylelikle hastaları doğru yönlendirerek karar sürecini etkileyeceklerdir.

diş implant

İmplant Nasıl Bir Tedavi?

İmplant, kesinlikle ağrı ya da acı olmadan gerçekleştirilebilecek bir tedavi yöntemidir. Tedavi, ağız içini ve bölgeyi uyuşturmak için yapılacak ufak enjeksiyon ile başlamaktadır. Sonrasında çekilen röntgene göre uygun vida, boşluğa sabitlenmekte ve işlem tamamlanmaktadır. Yara tamamen iyileştikten sonra boşta kalan kısım kesilerek yerine diş eklenmekte ve süreç sona ermektedir. Kaldı ki uzman diş hekimleri de hastaları yönlendirerek tüm problemlerin oluşmasının önüne geçmektedir. Netice itibariyle diş implant nedir diye soranlara, oldukça güvenilir, kolay ve pratik bir tedavi yöntemidir diyebiliriz. Hemen hemen tüm hastalara uygulanabilen implant, sadece estetik görünüme değil, aynı zamanda dişlerdeki bozulmalara da olumlu katkı sunmaktadır. Dolayısıyla birçok kişinin implant tedavisi olduğunu net şekilde söylemek elzemdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı