Diş Fiyatları, İmplant Ne Kadar

Genel olarak implant, zor ve zahmetli bir tedavi olarak bilinmektedir. Ayrıca pahalı olduğu ifade edildiğinden ötürü pek çok kişi diş hekimine gitmeye çekinmekte ya da korkmaktadır. Ancak implant, sanıldığı kadar komplike bir operasyon değildir. Özellikle ömür boyunca kullanılabilmesi, son derece dayanıklı olması ve diş sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemesi sebebiyle uzman diş hekimleri bu tedavi yönteminin tercih edilmesini önermektedirler. İşte bu noktada diş fiyatları, implant ne kadar gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Bu soruların yanıtı, sadece uzman hekimler tarafından verilebilmekle birlikte implant tedavisinde masraflar hastadan hastaya değişiklik arz etmektedir. Özellikle implant takılacak yerin durumu, çene kemiğinin stabilitesi ve diğer faktörlerin fiyata doğrudan etki etmesi söz konusudur.

implant diş fiyatları izmir

İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

İmplant, çok kısa bir süre içerisinde takılabilecek titanyum bazlı özel bir vidadır. Çene kemiğinde doğal diş kökü işlevi görmektedir. Tabii ki tedaviye önce çene kemiğinin yapısını inceleyerek başlayan hekimler, sonrasında hasta için en uygun vidayı tercih edecek ve takma işlemine geçeceklerdir. Vida takıldıktan itibaren kemiğin vidayı kabul etme süreci işlemektedir. Bu sürenin tamamlanmasıyla birlikte yeni diş, vida üzerine yerleştirilecek ve tedavi sonlanacaktır. Özet olarak implant takılmasında süreç bu şekilde ilerlemektedir. Bu arada implant fiyatları, implant ne kadar sorularını da diş hastaneleriyle görüşmek en sağlıklısıdır.

İmplant Güvenli Tedavi Yöntemi mi?

Bu zamana kadar yapılan çalışmalar, dünyaca ünlü markaların ürettiği implantların kullanılması halinde hiçbir problem olmayacağını ortaya koymaktadır. Dolayısıyla hastaların implant yaptıracakları yerleri iyice araştırmaları ve sonrasında da hangi marka implantı tercih ettiklerini araştırmaları gerekmektedir. Genellikle uzman hekimler tarafından başarıyla yapılan bu operasyonun ardından bir yan etki gözlenmemektedir. Haliyle hastalar, kendileri için güvenilir buldukları diş hastanelerini veya diş polikliniklerini seçerek sürece başlayabileceklerdir. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da önemli bir konumda bulunan implant tedavisi hakkında söylenebilecekler temelde bu şekildedir. Siz de diş yapınızın eski görünümüne kavuşması için direkt olarak implant tedavisini tercih edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı