Deniz Tuzu Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Deniz tuzu, saçların sertleşmesine neden olarak kolay şekil almalarını sağlar. Deniz tuzu saç spreyleri de çoğunlukla kendiliğinden dalgalı, dağınık saçlar yapmak için kullanılır. Deniz tuzu saç spreyinin içine eklenen saç bakım yağları, deniz tuzunun yıpratıcı etkisini azalttığından kullanılması daha ideal hale gelir. Yazın denizden çıktığınızda saçınızdaki doğal görünümü seviyorsanız kendi spreyinizi nasıl yapabilirsiniz bakalım:

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı deniz tuzu
  • 1 bardak sıcak su
  • Hindistan cevizi yağı, argan yağı veya durulanmayan saç spreyi
  • İsteğe bağlı olarak saç şekillendirici jel (jöle, wax, vb.)
  • Sprey uçlu küçük bir şişe (kozmetik mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz)

Hazırlanışı:

Sıcak suyun içerisine deniz tuzunu ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Ardından içerisine tercih ettiğiniz saç bakım yağından birkaç damla dökün. Eğer spreyinizin daha kalıcı olmasını istiyorsanız içerisine fındık boyutunda saç şekillendiriciyi de ilave edip hepsi karışana kadar çalkalayın. Saç renginizin açılmasını isterseniz karışımın içerisine 5-6 damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Ayrıca spreyinizin saçınızda güzel bir koku bırakmasını istiyorsanız karışıma lavanta, yasemin, nane gibi yağlar koyabilirsiniz.

Saç spreyiniz hazır! Spreyinizi duştan sonra nemi alınmış ıslak saçınıza uygulayın ve elinizle şekil vererek dalga kazanmasına yardımcı olun. Kullanmadan önce spreyinizi çalkalamayı unutmayın.

Not: Saçınız gür veya yoğunsa deniz tuzu miktarını arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı