Burun Estetiği Revizyonu

Burun estetiği revizyonu, yeniden gözden geçirme, düzeltme gibi anlamlara gelir. Bu estetik operasyonları belirli nedenler yüzünden ikinciye ya da üçüncüye geçirenler olabilir. Bunun da sebeplerinin en başında hastanın istediği burnu elde edememesidir. İlk Rinoplasti operasyonunun başarısız olması, estetik açıdan kişinin uygun bulmaması gibi sorunlarla yeniden operasyon geçirmesi de revizyon adını almaktadır. Daha önce bir operasyon geçiren burnun biçimini ve işlevini onarmak için tasarlanan bir işlem olan revizyonun bir başka işlevsel sebebi de ilk burun estetiği operasyonundan sonra hastanın nefes alamaması da olabilir. Böylece birçok operasyon geçirmesi gerekmektedir. Diğer estetik operasyonlara kıyasla burun estetiği daha zorlu bir işlem olduğu için ikincil hatta üçüncül ameliyatlara da ihtiyacı olabilmektedir.

burun estetiği

Burun Estetiği Revizyonu Nasıl Yapılır?

Burun estetiği revizyonunda burun köprüsünde bulunan fazla kemik ya da kıkırdak alınırken fazla doku çıkartılmaktadır ve burnun deformite olan kısmına da revizyon işlemi uygulanmaktadır. Bu tür durumlar diğerlerine kıyasla daha zor bir işleme tabi tutulur. Aynı zamanda burun yapısındaki herhangi bir düzeltme için kaburga bölgesinden ya da kulaktan alınan doku Greft’leri de kullanılabilmektedir. Revizyon burun estetiği buna göre daha zor ve uzun bir işlem olabilmektedir. Rinoplasti uygulaması ilk operasyona kıyasla daha riskli bir işken olduğu için hastanın dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bunlar ameliyatı gerçekleştirecek kişinin alanında uzman olması, operasyonun gerçekleştiği hastane ya da tıp merkezinin steril olması, ameliyat esnasında kullanılan malzemeler, uygulanan anestezi ve sonrasındaki hizmetlerdir. Revizyon işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması için burnun yüz oranlarına uygun şekilde gerçekleşmesi, işlevini koruması için nefes yollarının açık halde olması, zaman içinde herhangi bir aşınma, çökme ya da düşme gibi sorunların da yaşanmaması gerekir.

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri burun estetiğidir. Bunun sebebi burnun yüzümüzün tam ortasında bulunması ve yüze ilk bakıldığında göze çarpan organımız olması nedeniyle, insanların estetik açıdan güzel görünmek istemesine bağlı olarak çok tercih ediliyor olmasıdır. Tüm bunların yanında burun ameliyatı yaptırmak isteyen insanların unutmaması gereken bazı önemli noktalar vardır. Herkesin burnu kendine özgüdür burun kıkırdağı ve dokusu çok farklıdır, ayrıca burnun görünümünde etkili olan diğer organlar çene alın ve yanaklar da kişiye özgüdür. Bu nedenle herkes kendi burnunun yapısına uygun olacak şekilde doktorunun yönlendirmesine uyarak bu operasyonları yaptırmayı düşünmelidir. Sadece estetik kaygılar gözeterek burnunun yapısını, dokusunu düşünmeden beğendiği bir burnu kendinde görmek isteyen insanlar genellikle hüsranla karşılaşmaktadırlar bu yüzden burun estetiği konusunda gerçekçi davranmakta fayda vardır. Özellikle kapalı burun estetiği kişilerce daha fazla tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı