Buhar Banyosunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Daha temiz ve canlı bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımı ve maskeleri yapılmaktadır. Bu maskelerin uygulanma süreçleri farklıdır. Derinlemesine bir cilt bakımı ve temizliği isteyen kişiler için buhar banyosu oldukça etkilidir. Güzellik ve cilt bakımı için yapılacak olan buhar banyosu ile birlikte ciltteki tıkalı olan gözenekler açılacaktır. Nefes alan cildin alt tabakasında bulunan bakteriler yüzeye çıkarak alımı kolaylaşacaktır. Buhar banyosu sonrasında uygulayacağınız maskelerin etkilerini ve faydalarını daha fazla görmüş olacaksınız. Bunun ile birlikte ciltteki toksinleri atmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Buhar banyosu sonrasında cilt daha temiz ve canlı gözükecektir. Aynı zamanda doğal bir ışıltı da oluşacaktır.

 

Tıkalı Olan Gözeneklerinizi Buhar Banyosu İle Açın

Gün içerisinde hava ile birlikte pek çok bakteri cilde nüfus etmektedir. Bu bakteriler zamanla gözeneklerin içine dolarak cildin nefes almasını engeller. Cilt nefessiz kaldığı zaman çeşitli siyah nokta ve sivilce gibi problemler gözükmeye başlar. Aynı zamanda ciltte bulunan salgı bezleri de doğru bir şekilde çalışamaz hale gelir. Cildin esnekliğini tekrar kazanabilmesi için buhar banyosunun düzenli olarak yapılması tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı rutinlerinize ekleyeceğiniz bu adım ile birlikte cildiniz doğal parlaklığa ulaşacaktır. Aynı zamanda ölü derileri atmada yardımcı olan bu yöntem, bakterilerin yok olmasını sağlayarak yeni hücrelerin oluşmasını sağlamaktadır.

 

Sivilce Karşıtı Buhar Banyosu

Sivilce problemi yaşayan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir yöntemdir. Bu uygulama için gerekli olan malzemeler; yaklaşık 1 litre kadar kaynamış su, cam ya da plastik geniş bir kap, geniş bir havlu, 5 ila 6 damla arasında greyfurt yağı, yaklaşık 5 damla biberiye yağı gereklidir. Geniş kabın içerisine kaynamış suyu dökün. Ardından yağları sırasıyla ekleyin. Bu yağlar buhar ile birlikte cilde nüfus ederek antioksidan görevi sağlayacaktır. Başınızı kaba doğru eğin ve havluyu başınızdan aşağı kabı kapatacak şekilde örtün. Bu buhar banyosunu yaklaşık 15 dakika kadar uygulayın. Ardından cildinizi soğuk su ile yıkayarak maskenizi yapın.

 

Siyah Noktaların Oluşumu Engelleyen Buhar Banyosu

Aynı sivilceler gibi siyah nokta oluşumu da dış etkenlerin cilde zararlı bakteriler oluşturması sonucunda gerçekleşir. Siyah noktaların temizlenmesi sivilceye göre daha zor bir işlemdir. Özellikle küçük boyutta olmaları sebebi ile yapılan maskelerden de olumlu sonuç elde etmek çok nadir görülür. Buhar banyosu ile birlikte açılan gözeneklerin üstüne çıkan siyah noktaları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda ciltte biriken yağların da arındırılmasını sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı