Benzamycin Jel Sivilceler İçin Olumlu Sonuç Veriyor

Benzamycin sivilce ve sivilce izlerini tedavi etmek için doktorların ilk önerdiği kremdir. Benzamycin jel kıvamındadır. Bu ürün cilde sürüldüğünde cildi kurutarak soyulmasını sağlar. Bu sayede ciltte bulunan siyah nokta, sivilce ve sivilcelerin sebep olmuş olduğu izlerde temizlenir. Bunu yaparken bakterilerin cilt yüzeyine yerleşerek orada enfekte olmasını önler. Akne ve izleri için sonuç veren bir cilt kremidir. Birçok kişide ergenlik çağında bu ürünü kullanarak cilt sorunlarına şifa bulmuştur. Şimdi de Benzamycin krem hakkında diğer detaylara bakalım.

Etken Ve Yardımcı Maddesi Nedir?

Bu topikal jel toplam da 46.6 gramdır. 1 gram krem içerisinde 30 mg eritrosamin ve 50 mg benzoil peroksit bulunmaktadır. Bu cilt kreminin kutusunu aldığınız da içerisinde 40 gram jel, 1.6 gram eritrosamin, 6 ml yüzde yetmiş oranında etil alkol içeren cam flakon ve bunları uygulamak için kullanılmak üzere plastik bir spatula bulunmaktadır. Her yeni almış olduğunuz kutuyu kontrol ediniz. Kutusu beyaz renktedir ve karışım oluşturulmamış halde eczanede satılır. Karışımı nasıl elde edeceğinizi detaylı bir şekilde aşağıda anlattık.

Benzamycin Tropikal Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu cilt ürün genellikle akne(sivilce) tedavisinde kullanılır.

Özellikte ergenlik dönemin de artan akne problemlerinde doktorların ilk başvurdukları krem benzamycin Tropikal jeldir. Bunun yanında aknelerin bırakmış olduğu izlerin tedavisinde, siyah nokta probleminde, iltihaplı akne varlığında kullanılır. Bu karışım yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamak için de kullanılır. Çok yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler doktor tarafından reçete edilen jeli kullanım talimatına uygun bir şekilde kullanarak ciltte ki yağ dengesini sağlar.

Ayrıca ciltteki kirleri de temizlemeye yardımcı olur. Düzenli ve dikkatli kullanıldığı sürece akne problemlerini kalıcı olarak çözmektedir. Akne problemi olanlar doktora başvurduklarından doktorların ilk olarak ve kesin tedavi gördükleri yöntemdir.

Benzamycin Tropikal Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

Bu cilt ürününü doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Doktor önermediği sürece günde iki defadan fazla kullanılmamalıdır. Kullanım şekli sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa olmalıdır. Gözler ve saçlar için yakıcı olabilir. Bu nedenle kullanırken göz çevrenizden uzak sürmeye ve saçlarınıza değdirmemeye özen gösteriniz. Doktorunuz tarafından önerilmediği sürece kullanım talimatındaki adımlara uyarak kullanmaya özen gösteriniz.

1-Kremi sürmeden önce sürülecek olan bölgeyi temizleyiniz.

2-Bölge temizlendikten sonra sivilce olan yere ince tabaka halinde jeli uygulayın.

3-Cildin içine nüfuz etmesi için sürerken ufak ufak masaj hareketleri ile yedirin.

Kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak içinBenzamycin Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır? makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ürün kullanıldığında yan etkiler gösterebilen bir kremdir. Bu karışımın etken maddesi olan eritromisin ve benzoik peroksit maddelerine karşı alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlar görülür.

  • Ciltte kaşıntı, kuruluk, ürtiker, eritem, kızarıklık oluşumuna neden olabilir.
  • Özellikle kullanımına başlanılan ilk günlerde ciltte ödem oluşabilir.
  • Çok nadir bulantı yaptığı da görülür.

Benzamycin Topikal Jel Fiyatı Nedir?

Benzamycin topikal jel fiyatı 59.98 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Ancak reçete geri ödeme kodu A01242 İle fiyatı 55.54 Türk Lirası oluyor.

Benzamycin Tropikal Jel Kullanıcı Yorumları

Bu jel kullanıcı yorumları arasında en çok bahsedilen sivilcelere kesin bir çözüm getirmesidir. Ayrıca benzamycin kullananlar jelin cildi kurutarak soyduğunu ve sivilceleri kuruturken sivilce izlerini de ortadan kaldırdığını belirtmektedirler. Yorumlara bakıldığı zaman jelin sivilce kremleri arasında en iyi ve en çok tercih edilen krem olduğunu söyleyebiliriz. Kullananlara bakıldığında etkisinden genel olarak memnun olduğu görülüyor. Yalnız etki görmeyenlerde tabiki de mevcut. Kişiden kişiye değişen sonuçlarla beraber başarı oranı yüksek bir cilt ürünüdür.

Saliha diyor ki: Ağır düzey sivilceler de etkili olamıyor ama hafif ya da orta şiddette çok inatçı olmayanlar için gayet başarılı bir ilaç. Akrabamda biri kullanıp memnun olmuş bende onun tavsiyesiyle adlım bende de sonuç verdi. Sizlere de tavsiye ederim.

Pelin diyor ki: İnatçı aknelerim vardı bende etki göstermedi sadece azalttı ama istediğim sonucu alamadım. Çok ağır akneleriniz var ise başka ürünü deneyin.

Serkan diyor ki : Ergenlik döneminde denedim bende bu ürünü garip bir ilaç gelmişti bana. Cildimi çok kuruttu ama sivilcelerimi de geçirdi.

Kaynak: www.kizlaramoda.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı