BB Kremin Özellikleri Nelerdir?

Açılımı `blemish balm` olan BB kremler son dönemde oldukça popüler oldu. İlk olarak Almanya`da estetik cerrahideki operasyon izlerini kapatmak için ortaya çıktığı bilinen bu mucizevi krem Asya`da özellikle de Kore’ de geliştirildi.

Yalnızca Türkiye`de değil tüm Dünya`da oldukça ilgi gören BB kremleri yakından inceleyelim. Kozmetik ve güzellik dünyasının yeni gözbebeği bb kremler başta cildinizin renk tonunu ayarlar. Cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuştururken aynı zamanda da çevresel faktörlerden korur. Yaşlanma karşıtı olan bu mucizevi ürün sizi SPF30,UVA/UVB ışınlarının olumsuz etkilerinden korur. Cildinizin yaşlanmasını geciktirir. Adeta fondöten görevi görerek cilt kusurlarınızı kapatır. Cildinizin yağ dengesini korur ve parlamaları engeller. Fondöten sürmeden önce BB kremlerle makyaj bazı yapabilir bu sayede makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj yaparken fondötenin ağır görüntüsünden hoşlanmıyorsanız bu ürün tam da size göre. Cildinizdeki kızarıkları, sivilce izlerini BB kremler sayesinde rahatça kapatabilirsiniz. Her cilt tipine uyum sağlayan bu renkli nemlendiriciler sizi kusursuz bir cilt görünümüne kavuşturur. İçindeki mineraller sayesinde cildiniz ışıldar ve aydınlık bir görünüme kavuşur.

BB Krem Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Size uygun BB krem cilt renginize en uygun olandır. Tıpkı fondöten seçerken olduğu gibi bileğinizin iç kısmına veya boynunuza sürerek cilt tonunuza en yakın olan tonu bulabilirsiniz. Açık, orta, koyu olmak üzere 3 temel ton barındırır. BB kremler her ne kadar mucizevi ürünler olsa da kapatıcı özellikleri fondötene kıyasla daha zayıf kalır. Eğer cildiniz çok fazla kusurlu ise BB kremler yerine fondötenleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Cildinizi cilt tipinize uygun bir ürünle temizleyin ardından yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Göz çevresi hariç tüm yüz ve boyun bölgenize bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Fırça kullanmayı sevmeyenler ürünü bir sünger yardımıyla homojen bir şekilde dağıtabilirler. Eğer sivilceleriniz varsa kapatıcı ile üzerini kapattıktan sonra BB krem uygulamanız daha doğru olacaktır. Aşırı yağlı bir cilde sahipseniz BB krem uyguladıktan sonra cildinizde parlama olabilir. Bu parlamayı önlemek için transparan bir pudradan yardım alabilirsiniz. Cildiniz çok kuru ise BB kremden önce mutlaka bir nemlendirici sürünüz. Bu şekilde BB krem cildinize daha homojen bir şekilde dağılacaktır.

Ünlü kozmetik markalarının hepsinin BB kremleri bulunur. Siz de kendi cilt tipinize en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. BB krem alırken içeriğini kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı