BB Krem mi CC Krem mi?

BB Krem ve CC Krem Nedir?

BB kremler Almanya da formüle edilip, kullanılmaya başlanmıştır. Cerrahi ameliyat geçiren hastaların, cilt iyileşme hızını arttırmak ve kusurlarını kamufle etmek için üretilmiştir. Kore’de geliştirilip, imal edildikten sonra kullanımı dünyaya yayılmıştır. “Blemish Balm“ın kısaltması olan bu ürünün işlevi;

 • Cilt tonunu eşitleme
 • Hassas ciltleri dengeleme
 • Yorgun cildi yenileme
 • UVA ve UVB ışınlarından koruma
 • Cilt kusurlarını kapama
 • Cildi aydınlatma
 • Nemlendirme

yapmaktır.

BB kremin yapısını değiştirip, geliştirerek CC kremi piyasaya sürmüşlerdir. Öncelikle CC kremin açılımı ile başlayalım “Color Contral Cream” yani renk düzenleyici. CC kremler isminden de anlaşıldığı üzere daha çok cilt tonunu eşitleme amaçlı düzenlenmiştir. BB kremlerin tüm özelliklerini içerir fakat daha kapatıcı ve daha ince yapıları ile dikkatleri üstüne çekmektedir.

bb-krem-ve-cc-krem

BB Krem ile CC Krem Arasındaki Farklar

BB kremler cilt bakımı yapmak üzere formüle edilmiş ürünlerdir. CC kremler; BB kremin tüm avantajlarını taşımasına karşın daha ince yapıda bulunmaları, BB kremlere oranla daha çok cilt lekelerini kapama özelliğiyle, cildi sıkılaştırma ve yaşlanma karşıtı olmasıyla fark yaratmaktadır.

Hangisini Kullanmalıyım?

Artı yönleri daha çok olan CC kremler, BB kremleri geride bırakmaktadır. Cildi yormayan ve yüzde kalıp gibi durmayan yapılarıyla CC kremi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Fondötenlerin aksine, cildinizi yıpratmak yerine onaran bu kremleri kullanmaya başladığınızda vazgeçemeyeceğiniz ürünler arasına girecek.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC kremleri fondöten gibi kullanabilirsiniz. Fakat kat kat sürmenizi gerektirmez ve tek bir damlasıyla tüm yüzünüzü sarar bu tasarruflu ürünler. Yüzünüzü toniklerle, bakım ürünlerinizle temizledikten sonra isteğe bağlı olarak nemlendirici sürdükten ve biraz emilmesini bekledikten sonra CC kreminizi uygulayabilirsiniz. Kapatıcı olarak değil krem olarak ele almalısınız bu ürünleri. Daha sağlıklı ve daha canlı bir cilde sahip olacağınızı iddia eden CC kremleri kesinlikle kullanmaya başlayın!

En iyi CC Krem Markaları

 1. Estée Lauder CC Cream
 2. Cilinique Moisture Surge CC Cream
 3. Peter Thomas Roth CC Cream
 4. L’Oreal Nude Magique CC Cream
 5. Olay Regenerist CC cream

CC-Kremler

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı