Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evin en önemli alanlarından olan banyoda dekorasyon yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta banyonuzun büyüklüğüdür. Banyo ve ebeveyn banyoları dar alanlar kaplayabilmektedir. Bu nedenle banyo eşyalarınızı derli toplu tutmak, banyonuzu ferah bir görününe kavuşturmak ve en uygun banyo mobilyası modellerine karar vermek oldukça önemlidir. İşte tam da bu nedenle banyo dekorasyonu hakkında bilgi almak, en iyi banyo mobilyası modelleri incelemek ve banyo dekorasyonu hakkında tavsiyeler almak için Mobilya Sözlük doğru adres! Banyo mobilyaları nelerdir, banyo dekorasyonu nasıl yapılır, banyo dolabı seçimi nasıl olmalı, banyo halısını neye göre seçmelisizi gibi soruların cevabı ve daha fazlası Mobilya Sözlük’ün mobilya modelleri hakkında bilgi verdiği Nedir? içeriklerinde bulabilirsiniz.

 

Banyo Dolabı Seçimi Önemli

 

Banyonuzdaki en işlevsel mobilya banyo dolabıdır. Banyonun nemli ortamı ve su ile temasın yüksek olması nedeniyle banyo dolabı seçerken öncelikle suya ve neme dayanıklı malzemeden üretilmiş banyo dolaplarını tercih etmelisiniz. Malzeme seçimini kararlaştırdıktan sonra yapılması gereken banyo dolabında saklayacağınız eşyalarınızın çokluğuna ve banyoda dolabı yerleştireceğiniz alanın genişliğine göre bir banyo dolabı tercih etmektir. Özellikle beyaz tonlarındaki banyo dolapları banyonun genel rengiyle de uyumluysa oldukça banyonuza oldukça ferah bir görünüm kazandıracaktır. Banyo dolabındaki bölme sayısı varsa çekmece sayısı gibi detaylara dikkat etmeniz ayrıca banyo dolabının ayak malzemesine ve yerden yüksekliğine ekstra özen göstermenizi öneriyoruz.

 

Banyo Tekstil Ürünlerini Biliyor Musunuz?

Banyo tekstili denince ilk akla gelen ürünler; banyo havluları, banyo halıları, banyo perdeleri, banyo kaydırmazları, bornoz setleri ve paspaslar gibi ürünlerdir.

 

El yüz havluları, bornoz setleri gibi ürünlerde cildinize alerji yapmayacak ve suyu kolay emebilecek materyalleri tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Banyo paspaslarınızda ise nem ve ıslaklıktan dolayı ömrü hızlı bitmeyecek ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Banyo kaydırmazları özellikle çocuk ve yaşlı bulunan evlerde kullanılması oldukça tavsiye edilen ürünlerdir. Banyonun kaygan zemini nedeniyle oluşabilecek tehlikelere karşı banyo kaydırmazları mantıklı bir çözüm olacaktır.

 

Banyo perdeleri ise özellikle camlı duşakabin tercih etmiyorsanız ya da banyo ve klozet aynı alanda yer alıyorsa banyo perdesi tercih ederek daha fazla mahremiyet alanı yaratabilirsiniz.

 

Banyonuzda Renk Uyumunu Duvar Kaplamaları ile Yakalayın

 

Banyoda renk uyumunu yakalamak için hem duvar kaplamaları hem de kullandığınız banyo setlerindeki hakim renkleri göz önünde bulundurmalısınız. Banyo duvar kaplamalarında genellikle karo, seramik gibi nemli ortamlarda sorun yaratmayacak malzemeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle banyo zemini ile banyo duvarında tercih ettiğiniz malzemeleri aynı şekilde kullandığınızda göz yorucu bir tasarımla karşılaşabilirsiniz. Bu nedene banyo zemini ve banyo duvarında aynı renkleri kullanmak yerine tamamlayıcı renk ve desenleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Ayrıca banyo lavabo setleri, duşakabin ve banyo dolabı rengi gibi banyodaki görünür renkleri de göz önünde bulundurmalısınız.

 

Banyo Halısı ve Aksesuarlarını İhmal Etmeyin

En bilinen banyo aksesuarları; diş fırçalığı, aynalı banyo setleri, banyo askıları, banyo aynaları, banyo çöp kovaları, çamaşır sepetleri, etajer, havlu dispanseri, sabunluk, klozet fırçaları, küvet tutamağı gibi ürünlerdir. Bu ürünleri de banyo dekorasyonuna uygun şekilde seçmek oldukça önemlidir.

 

Banyo halısı seçerken halının çapına, şekli ve rengine özen göstermelisiniz. Banyo halısının kendinden kaydırmaz özellikli olması da iyi bir tercih olacaktır. Banyo halısının malzemesi, emicilik özelliği, çok fazla kıl tüy tutup tutmaması, dokusu, çamaşır makinesinde yıkanıp yıkanamayacağı gibi konuları da göz önünde bulundurmalısınız.

 

Banyo dekorasyonunda en önemli konu banyonuzun büyüklüğüdür. Banyo büyüklüğüne göre banyo dolabı ve diğer banyo tekstili vev banyo aksesuar ürünlerine karar verebilirsiniz. Bir sonraki aşamada da dar banyoya sahipseniz daha büyük ve ferah görünüm olarak hangi renkleri tercih etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Tüm bu adımlar hakkında ilham almak ve banyo dekorasyonu hakkında bilgi edinmek için en popüler markaların banyo dekorasyonu ve banyo mobilyası modellerini Mobilya Sözlük | Mobilya Satın Alma Rehberi’nde bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı