Balkan Turu Hangi Ülkeleri Kapsar

Herkesin hayalini kurduğu tatil bölgelerinden biri Balkanlar. Sıcak ve coşkulu yapısı ile göz kamaştıran Balkanlar, görenleri kendine hayran bırakıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren bölgede pek çok ize rastlayabilirsiniz.

 

Rotasını Balkanlar’a çevirmek isteyen birçok tatil sever bölgeye ait detayları merak eder. Balkan turu söz konusu olduğunda herkesin aklına gelen ilk soru listede kaç ülkenin yer aldığıdır. Balkan turunu kapsayan bölgeye ait 12 ülke bulunmaktadır. Genel olarak Balkan turuna dahil edilen ülkeler şöyle sıralanabilir;

 

Yunanistan

 

Yunanistan denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri Kavala. Özellikle kurabiyesi ile meşhur olan Kavala’da kısa bir kahve ve kurabiye molası verebilirsiniz. Daha sonra bölgenin tarihi ve meşhur bölgelerini gezmek için yola koyulabilirsiniz.

Slovenya

Slovenya temiz ve doğal kalmış Bled Gölü ile ziyaretçileri kendine çeken yerlerden biri . Triglav Park’ta temiz havanın tadını çıkarmadan Balkan turundan dönmemenizde fayda var. Dilerseniz Postojina Mağarasında serin bir mola da verebilirsiniz.

Bulgaristan

Balkanlara tarihi bir dokunuş yapmak için Bulgaristan’dan yola çıkabilirsiniz. Knyaz Aleksandar I Caddesi boyunca up uzun bir yürüyüş yapabilir ve aradığınız pek çok şeyi burada bulabilirsiniz.

Arnavutluk

Virajlı dağ yollarından oluşan Arnavutluk’ta doğal ve uzun soluklu bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Temiz havanın ve doğal güzelliklerin tadını çıkararak burada harika bir mola verebilirsiniz.

Bosna – Hersek

Tarihle doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bir yer Bosna Hersek. Özellikle Mostar Köprüsü’nü görmeden buradan dönmeyin. Dİlerseniz maşhur Boşnak Böreği’ni de yerinde tadabilirsiniz.

Hırvatistan

Oldukça pahalı oluşu ile bilinen Hırvatistan’ın maddi açıdan zorlayıcı bir yer olduğunu bilmenizde fayda var. Burada hesaplı bir şekilde tur atacağınız yerlere bakabilirsiniz.

 Karadağ

Karadağ’da doğa ile iç içe geçmiş güzellikleri görmeniz mümkün. Özellikle uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Karadağ harika bir tercih olabilir.

 Kosova

Tarihi güzellikleri deneyimlemek için rotanızı Kosova’ya çevirmeyi unutmayın. Burada geniş konaklama imkanı ile size en uygun seçeneğe kolayca gidebilirsiniz.

Macaristan

Macaristan’da Heviz Gölü’ne giderek termal bir mola verebilirsiniz. Buradaki termal sular eşliğinde dingin bir gün geçirebilirsiniz.

Sırbistan

Sırbistan’ a yolunuz düştüğünde Belgrad’a uğrayarak temiz havayı en derinde hissedebilirsiniz. Oradan Kopaonik Ulusal Park’a geçerek en yüksek dağlara ulaşmanın tadını çıkarın.

 

Balkan turlarını takip ederek bütçe ve mevsim açısından en uygun seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz. Tüm detaylar ve uygun otel seçenekleri için https://www.tatileksper.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı