Aydınlatıcı Uygulamanın 5 Püf Noktası

1- Doğru Aydınlatıcıyı Seçin

Birçok makyaj malzemesini seçerken yapmanız gerektiği gibi aydınlatıcı seçerken de ilk olarak kendi cilt tipinizi baz almalısınız. Örneğin eğer kuru bir cilde sahipseniz toz aydınlatıcılar cildinizde pul pul bir görünüme sebep olabilir. Bunun yerine krem aydınlatıcı kullanarak doğal ve uzun süre kalıcı bir ışıltı yaratmış olursunuz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz toz aydınlatıcıları tercih ederek aşırı parlama ve yağlı bir görünümün önüne geçersiniz. Yeni bir aydınlatıcı arayışındaysanız Uygun Fiyatlı En İyi 5 Aydınlatıcı yazımıza göz atabilirsiniz.

en-iyi-aydınlatıcılar

 

2- Cildinize Uygun Aydınlatıcı Rengini Seçin

Cildinizin doğal ışıltısıymışcasına doğal bir görünüm elde etmek için dikkat etmeniz gereken ikinci nokta piyasadaki çeşit çeşit aydınlatıcı içinden cildinize en uygun renge sahip olan aydınlatıcıyı seçmektir. Açık ya da koyu renk, soğuk alt tonlu ya da sıcak alt tonlu… Sizin cilt renginiz nasıl? İlk olarak buna karar vermeli ve cildiniz ile mükemmel uyum sağlayacak aydınlatıcıyı bulmalısınız.

aydinlatici-kullanmanin-puf-noktalari

aydinlatici-uygulamanin-puf-noktalari

 

3- Yüzünüzün Hangi Bölgelerine Aydınlatıcı Kullanmanız Gerektiğini Öğrenin

Yüzünüzün doğru bölgelerine uyguladığınız aydınlatıcı ile yüz hatlarınızı belirginleştirebilir, sağlıklı ve canlı bir görüntü yaratabilirsiniz. Peki hangi bölgelere aydınlatıcı uygulamalıyız? Birlikte inceleyelim.

  • Göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcı hem daha dinç görünmenizi sağlayacak hem de gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir.
  • Kaşlarınızın altına uygulayacağınız aydınlatıcı kaşlarınızın daha şekilli ve kalkık görünmesine yardımcı olur.
  • Elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayacağınız aydınlatıcı elmacık kemiklerinizin görünümünü belirginleştirir.
  • Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için dudak üstünüze aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.
  • Burun üstüne ince bir çizgi halinde uygulayacağınız aydınlatıcı burnunuzun daha ince görünmesini sağlar.

 

aydinlatici-uygulanacak-bölgeler

 

4- Fondötenden Sonra Aydınlatıcı Uygulayın

İnce bir kat da olsa fondöten ya da renkli nemlendirici kullanmak aydınlatıcı için pürüzsüz bir zemin hazırlayacak, özellikle toz aydınlatıcının daha doğal görünmesini sağlayacak ve aydınlatıcının kalıcılığını arttıracaktır.

aydinlatici-uygulamanin-puf-noktalari

Aydınlatici-uygulamanin-püf-noktasi

 

5- Doğal Bir Görünüm İçin Aşırıya Kaçmayın ve Aydınlatıcıyı Dağıtın

Aydınlatıcı uygulamanın kilit noktalarından biri de uygularken aşırıya kaçmamak, doğal ve aydınlık bir cilt görünümü için aydınlatıcıyı iyice dağıtmaktır. Beauty Blender ve benzeri süngerleri nemli bir şekilde kullanarak aydınlatıcınızı dağıtabileceğiniz gibi makyaj fırçalarından faydalanabilir ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz.

aydinlatici-puf-noktalari-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı