Anestol Pomad Nedir, Nasıl Kullanılır,Faydaları Nelerdir?

Anestol Pomad Krem Nedir?

Uyuşturmayı sağlayan ve oldukça etkili bir lokal anestezi kremi olan anestol pomad lidokain hidroklorür maddesinden geliştirilmiş bir ilaçtır. Genel olarak acıya sebep olan çeşitli problemlerde acının geçici olarak hissedilmemesi için kullanılmaktadır. Bölgesel anlamda uyuşma sağlayan pomad, beyaz renkli ve krem kıvamındadır. Reçete ile satılan bu pomad, 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Her tüpün içerisinde %5 oranında lidokain bulunur. Metil paraben, polietilen glikol 1500, propil paraben, polietilen glikol 6000 ve propilen glikol ilacın yardımcı maddeleridir.

Anestezik etkisi yüksek olmakla beraber, cilt yüzeyine uygulanmaktadır. Sürüldüğü andan itibaren etkisini 3 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde gösterebilmektedir. Pomadın işlevi; sinirsel uyarımın iletimini engellemek ve ağrıyan bölgenin geçici olarak uyuşması için yardımcı olmaktır. İlaç, mutlaka doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Doktorun söyledikleri dışına çıkılmamalıdır. Yanlış kullanımı tehlikeli olabilir. Bu nedenle dikkatli ve doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Anestol Pomad
Anestol Pomad

 Anestol Pomadın Faydaları Nelerdir?

Anestol pomadın en önemli faydası, acı hissini geçici olarak dindirmesidir. Deri üzerindeki acıyı hafifleten ilaç, buna benzer çeşitli problemlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Üroloji doktorları bu ilacı erken boşalma problemi için hastalarına yazabilmektedir. Pomad kullanılınca, deri ve sinirler tam olarak uyuşmaktadır. Böylece kullanılan bölgede etkileşim olması engellenebilmektedir. Kaşıntı problemiyle karşı karşıya olanlara da bu ilaçtan yazılabilir. Önemli olan, bu ilacı doktor kontrolünde kullanmaktır. İlaç prospekdüsünde de yazdığı gibi hiç kimse bu ilacı tedavi olmadan kullanmamalıdır. Doktor kontrolünde kullanılmayan ilaçlar, bazen problem yaratabilmektedir. Bunun olmaması için bir doktora danışılmasında fayda vardır.

 

Kaşıntısı olan bireyler pomadı kullandığında, kaşıntı şikayeti geçici olarak kesilebilmektedir. Erken boşalma probleminin önüne geçilmesi için kullanılan pomad, bu problemi de ortadan kaldırmaktadır. Sürülen bölgede uyuşukluk sağlayacağı için, erken boşalma mümkün değildir. Sinirler uyuştuğu için boşalma da gecikir. Bu nedenle doktorlar geciktirici etkisi için bu pomadı yazabilmektedir. Yine de pomattan faydalanmak isteyenler doktoruna danışmalıdır.

 

Anestol pomadın en önemli özelliği, anestezik etkisinin bulunmasıdır. Bu etki sayesinde ağrılar geçici olarak giderilebilmektedir. Pomad, dudak ve meme ucu çatlaklarında oldukça etkilidir. Çeşitli deri hastalıklarının tahriş ve yıpranmaya neden olmasıyla oluşan ağrı, pomad sayesinde azalabilir. Ağrı uyuşur. Kaşıntı problemi ortadan kalkar. Bunun dışında, böcek ısırıklarının ve hemoroidin sebep olduğu kaşıntı da son bulmaktadır. Ayrıca ağrı hissi de yok olmaktadır. Cinsel ilişkide geciktirici etkisi bulunmaktadır. Anestol pomadın kullanımı, pek çok probleme iyi gelmesi bakımından yararlıdır.

 

 Anestol Pomad Nerede Kullanılır?

Anestol pomadın pek çok yerde ve farklı amaçlarla kullanıldığını söylemek mümkündür. En çok, ağrı dindirmek için kullanılmaktadır. Ağda öncesinde ve lazer epilasyon sonrasında acıyı azaltmak amacıyla tercih edilebilir. İlk gecede kaydırıcı olarak kullanılması mümkündür. Cinsel ilişkide acıyı azaltmak için kullanılabilir. Erkekler genellikle geciktirici etkisi nedeniyle anestol pomadı tercih etmektedir. Bıyık ve kaş bölgesinde yapılan ağdadan duyulan acı hissinin hafiflemesi ya da iğneli epilasyon tedavisinde duyulan ağrının daha azalması için bu pomad kullanılabilir. Dövme yaparken acı çekmek istemeyenler de bu pomadı uygulayabilir. Deri bölgesindeki hasarlar ve güneş yanıkları için anestol pomadın tercih edilmesi mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir:

Advantan Krem Nedir,Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Acnelyse Krem Nedir, Kullanımı ve Cilde Faydası

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı