Akbank Neo Kart Nedir?

Akbank Neo Kart Nedir?

Neo kart Akbank’ın müşterilerine sunduğu bankamatik kartıdır. Fakat diğer bankamatik kartlarının aksine Neo kart bankamatik kartı olmasına rağmen alışverişlerde chip para kazandırmaktadır.

Akbank Neo Kart Çeşitleri Nelerdir?

Neo

Neo ile yurtiçinde, yurtdışında ve internette şifre kullanılarak alışveriş yapabilirsiniz. Yurtiçinde ve yurtdışında nakit para çekebilirsiniz. Alışveriş ve nakit tutarları Neo karta bağlı vadesiz mevduat hesabından düşer kazanılan chip paralar vadesiz mevduat hesabına eklenir.

Neo Birebir

Birebir müşterine özel banka kartıdır. Tüm Neo kart özelliklerine sahip olup alışveriş ve nakit çekim limitleri kişiye özeldir.

Neo Private

Akbank’ın özel bankacılık müşterileri için kartıdır. Neo kartın tüm özelliklerine sahip olup nakit çekim ve alışveriş limitleri diğer Neo kartlara göre daha yüksektir.

Neo Business

Şirketlerin yurtiçinde ve yurtdışında alışveriş, nakit çekim ve hesaba para yatırma işlemleri yapabileceği bankamatik kartıdır. Şirkette Neo Business kullanan personelin günlük çekim ve alışveriş limitleri belirlenebilir, istek doğrultusunda bazı kullanımlar kısıtlanabilir. Şirkete ait alışveriş ve nakit tutarlar Neo Business kartın bağlı olduğu hesaba anında düşmektedir.

Neo Ek Kart

Ek kart talep edildiğinde vadesiz mevduat ya da Nar hesabına bağlı bir ek kart hesabı açılır ve ek kart bu hesaba otomatik olarak bağlanır. İstenilen tarih ve tutarlarda, haftalık veya aylık olarak ek karta para gönderme işlemi yapılıp ek kart limiti belirlenebilir.

Akbank Neo Kart Nasıl Alınır?

Neo kart, Akbank’ın tüm müşterilerine sunduğu bir karttır. Neo kart almak için Akbank müşterisi olmak ve en az bir adet vadesiz mevduat hesabı açtırmak yeterlidir.

Akbank Neo Kart Avantajları Nelerdir?

– Axess anlaşmalı üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde chip para kazandırır. 1 chip para 1 TL’ye tekâmül etmektedir.

– Neo’nun indirim kampanyalarını takip ederek, kampanyaya dahil sektörlerde yapılan alışverişlerde indirim kazanılır. Kazanılan indirimler iki iş günü içerisinde Neo kartın bağlı olduğu vadesiz hesaba yansır.

– Neo kart ile tüm yurtiçi e-ticaret sitelerinde alışveriş limiti dâhilinde alışveriş yapılır. ‘’Sanal Alışveriş Kısırı’’ koydurularak sadece 3D secure alt yapısına sahip sitelerden alışveriş yapılabilir. 3D Secure, internet üzerinden banka veya kredi kartı ile yapılan alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacı ile Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir sistemdir. İnternet üzerinden banka veya kredi kartı ile yapılan işlemlerde 3D Secure ile ödeme seçerek cep telefonuna gelen SMS doğrulama şifresi ile daha güvenli bir şekilde işlemler sonuçlandırılır.

– Axess üye iş yerlerinde yapılan 50TL ve üzeri harcamalarda Neo kart ile taksitlendirme yapılabilir, hesapta para olsa dahi Neo kartın bağlı olduğu vadesiz hesabın artı para limiti kullanılabilinir.

– Neo Pos kullanan üye işyerlerindeki pos makinelerinden nakit çekim yapar.

– Neo bankamatik kartı Akbank şubelerinde işlem önceliği sağlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı