Adet Söktürücü Hap Kaç Günde Söktürür?

Adet söktürücü hap kaç günde söktürür sorusu adet düzensizliği yaşayan kadınların en merak ettiği konuların başında gelir. Adet gecikmesi veya adet düzensizliği kadınların adet ile ilgili yaşadığı sorunlardır ve bu sorunların çözümü içinde adet söktürücü ilaçlar kullanırlar. Bu ilaçların kullanımında dikkat edilmesi gerekir ve doktorunuzdan onay almadan asla bu tür adet geciktirici hapları veya ilaçları kullanmamalısınız.

Adet Söktürücü Hap Kullanımı

Doktor kontrolünden geçmeden kendi başınıza kullanacağınız bir adet söktürücü hap size istemediğiniz sonuçları yaşatabilir. Adet düzensizliğinin artmasına sebep olabilen bu ilaçlar, vücudun metabolizmasında da bozukluğa yol açabilmektedir. Adet düzensizliğinin sebebi gebelik ise şayet, bebeğin düşme ihtimalini de büyük oranda arttırır. Yanlış bir şekilde adet söktürücü ilaçlardan kullananlar hormonal dengelerinin bozulmasını da sağlayabilirler ve tüm bu sorunlar haricinde farklı sağlık problemlerine de davetiye çıkarabilirler.

Adet Söktürücü Hapların Etkisi

Adet söktürücü hapların etkisi, kadınlarda ki fizyolojik adet döngüsünü taklit etmesi ile bilinir ve adet döngüsünün ilk yarısında östrojen hormon oldukça etkilidir. Progesteron hormonu ise sonraki aşamada etkisini gösterecektir ve ilk aşamada etkili olan östrojen hormonu bu aşamada etkisini kaybedecektir. Adet söktürücü haplar daha doğrusu tüm ilaçlar bu durumu taklit ederek etkisini gösterir.

Adet Söktürücü Hap Kaç Günde Söktürür 2019

Adet söktürücü hap kaç günde söktürür sorusunun cevabı aslında kişiden kişiye göre değişiklik gösterir; ama genel anlamda 10 günlük bir süreç içerisinde adet söktürücü haplar işe yarar. Tabi adet görmek için bu hapı kullanıyorsanız durum bu şekildedir, eğer hamilelikte kullanımı ve etki süresi farklılık gösterebilir.

Adet Söktürücü Hap İsimleri

Adet Söktürücü hap isimleri aşağıda sizler için paylaşıyoruz.

  1. Tarlusal 5
  2. Duphaston 10 mg Tablet
  1. Luteynyl 5 mg Tablet,

Belirttiğimiz bu adet söktürücü hap isimlerini lütfen doktorunuza danışarak alınız. Bu haplar ağrı kesiciler gibi istediğiniz zaman kullanabileceğiniz haplardan değildir. Bir muayeneden geçmeli ve durumunuza göre doktor tavsiyesi ile bu ilaçları almalısınız. Aksi takdir de yukarıda belirttiğimiz sağlık sorunlarını yaşamanız içten bile değildir. Tarlusal adet söktürücü ilaçlar en popüler adet söktürücü hap markasıdır. Dilerseniz Tarlusal hap nasıl kullanılır? Ona değinelim.

Tarlusal Hap Nasıl Kullanılır?

Tarlusal hap kullanımı düzenli olmalıdır ve içindeki etken maddesi sayesinde kadınlık hormonu ile benzerlikler gösterir. Paketin içinde 12 tablet bulunur adet problemleri için en çok tercih edilen hap isimlerindendir. Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsüne bakmanızı tavsiye ederiz. Eğer şiddetli bir adet dönemi geçiriyorsanız veya adet düzensizlikleri yaşıyorsanız son adet olduğunuz zamanın ilk günü esas alınarak 16 gün sonrasında hap kullanılmaya başlanır. 8 ila 10 gün arasında kullanımı mevcuttur. Eğer ki adet görememe sorunu için Tarlusal kullanıyorsanız, 3 adet dönemi boyunca tedavi uygulanır ve her adet döneminde de minimum 5 gün maksimum 10 gün tedavi devam eder. Doktorun önerisine göre yarım, tam veya iki tane kapsül kullanılabilir. Çocuklar için ve yaşlılar da bu hap kullanılmaz. Adet söktürücü hap kaç günde söktürür sorusunu Tarusal için de cevaplamış olduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı