Acnegun Yüz Yıkama Jeli ve Kremi

Cilt temizliği, sağlıklı cilt bakımının ve cildin öncüsüdür. Cilt temizleme ürünlerinin seçimi ve doğru kullanılması, sağlıklı cildin korunarak, cilt problemlerinin azaltılmasına yardım olur ve cilt problemlerinin giderilmesinde olumlu etki oynar. Hijyen ve temizlik, sağlığın en büyük şartıdır, aynı şekilde cilt sağlığında.

Acnegun yüz yıkama jeli ve krem ürünleri cildinizin sağlığını korumak için üretilen mucizevi ürünlerden biridir. Cilt maskeleri, tonikler, losyonlar, jeller, tonikler ve peelingler hepsi cildin temizliğinde önemli rol oynayan ürünlerdir. Cilt temizliğinde kullanılan ürünlerin cilt tipine göre ve cilt sorunlarına göre seçilmesi büyük önem taşır.

Acnegun Yüz yıkama Jeli ve Krem Ürünleri

Acnegun yüz yıkama jeli ve krem ürünlerinin içeriklerine bakacak olursak. Acnegun yüz yıkama jeli %2 salisilik asit içermektedir. Ciltteki ölü hücreleri ve fazla yağı derinliğine temizler. İçeriğinde bulunan özel nemlendiriciler ile nem kaybını önleyerek, cildi iyi bir şekilde nemlendirir. Sivilceli veya sivilceye meyilli olan yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.

Ellerinizi temiz bir şekilde yıkadıktan sonra az bir miktarda ürünü, avucunuza koyup, daha önce ıslatılmış yüzünüze, göz etrafınıza temas etmeyecek şekilde birkaç dakika hafif masaj hareketleri ile uygulayınız. Ilık suyla bolca duruladıktan sonra kağıt havlu ile kurulayınız. Daha sonradan bakım ve nemlendirme amaçlı Acnegun bakım kremini uygulamanızı öneririz. Ürünün kapağını kesinlikle açık bırakmayınız, bu kullanım ömründen çalacaktır. Oda sıcaklığında çocukların ulaşamayacağı alanlarda saklayınız. Aynı zamanda bu ürünün, bakterilere karşı etkin olduğunu gösteren çalışması da mevcuttur.

Acnegun Yüz Yıkama Jeli ve Krem İle Sivilce Tedavisi

Genel olarak sivilce olarak bilinen akne en sık rastlanan cilt problemidir. Akne, derimizde bulunan yağ bezlerinin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkmasını sağlar. Ancak, yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanal, ölü hücreler ve yoğunlaşmış yağ kütleri nedeniyle tıkanmıştır. Ciltte yağ üretimi fazlalaşınca ve ölü hücreler de gözeneklerin tıkaması ile bakteriler gözeneklerde çoğalır, hapsolur, sonuç olarak ise şişkinlikler, kızarıklar ve sivilceler oluşur. Gözeneklerin tıkanıklığına bağlı olarak çeşitli sivilce türleri oluşabilir. İşte bu noktada kişinin bir an önce cilt sağlığına geri kavuşması için bakım uygulamalarına başlaması gerekir.

Acnegun yüz yıkama jeli ve krem ürünleri, arasında yer alan Acnegun jeli yerli bir dermo kozmetik markasıdır. Doktorlar tarafından cildinde sivilce ve akne sorunu yaşayan kişiler reçete ile verilerek ya da kişilerin kendi istekleri ile alabildikleri ürünlerden biridir. Yaklaşık olarak 6 ay düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Düzenli bir kullanımın sonucunda sivilce sorunlarınızın giderildiğini gözle görebilirsiniz. Özellikle yağlı ciltlerin her gün bu yüz yıkama jelleri ve kremleri ile yüzü temizlemesi büyük önem taşır. Bu üründe sivilceli ve sivilceye yatkın ciltler için özel bir üründür.

Not: BB kremin özelliklerini,etkilerini,kullanımı anlattığımız yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı