Severek İzleyebileceğiniz 4 Çizgi Dizi

  • 16 Mayıs 2016
  • 81 kez görüntülendi.
Severek İzleyebileceğiniz 4 Çizgi Dizi

Çizgi film izlemek oldukça eğlenceli olmasına rağmen yaşınıza uygun çizgi filmi bulmak biraz zor olabiliyor. Sayı saymayı öğreten ya da 8 dakika kostüm değiştiren çizgi filmler belli bir yaştan sonra keyif veremeyebiliyor. Ama bazı çizgi filmler, dışarıdan nasıl görünürlerse görünsünler gerek içerdikleri espriler gerekse konuları bakımından biz yetişkinlere hitap edip, keyifli vakit geçirmemizi sağlayabiliyorlar. Bu çizgi filmler çocuklar için anlaşılamayacak konuları absürt komedi ile işliyor.  Çizgi filme benzese de animasyon dizi olan bazı programları da bu listede belirteceğiz.

Sözü fazla uzatmadan dizilere bir göz atalım:

1- Gravity Falls:

çizgifilm-önerileri

Türkçeye “Esrarengiz Kasaba” olarak çevirilen bu dizi, yaz tatili için amcalarının yanına giden iki kardeş Dipper ve Mabel Pines’ın hikayesini anlatıyor. Dünyada yaşanan doğaüstü olayların büyük bir kısmının yaşandığı Gravity Falls’a gelen Dipper amcasının dükkanının tabelalarını asarken üzerinde rakam olan ilginç bir günlük bulur. Bu günlük Gravity Falls’ın esrarengiz tarihini araştıran bir yazarın günlüğünün bir tanesi olduğu ortaya çıkar.

çizgifilm-önerisi

Bolca şifrelenmiş mesaj bulunan ve herkesten şüphe edebileceğiniz, her bölüm sonunda bir sonraki bölümü merakla ara vermeden izleyeceğiniz bu dizinin oldukça ilginç bir tarzı var. Dizi final bölümünü geçen aylarda yayınlamış bulunmakta.

2- Regular Show:

regular-show-çizgifilm-önerileri

Türkçeye “Sürekli Dizi” olarak çevirilen ve hâlâ Cartoon Network’te yayınlanmaya devam eden dizi Mordecai adında mavi alakarga ve Rigby adında bir rakunun günlük yaşamlarını konu alır. Oldukça “sıradan ve sürekli” olması bekledikleri hayatlarında Mordecai ve Rigby her gün kendilerini farklı bir tehlike ve gizemin içinde bulurlar. Hayatın tüm zorluklarına rağmen işlerini kaybetmemeye ve eğlenmeye çalıştıkları bir dizidir.

3- Adventure Time:

Cartoon Network’te hâlâ yayınlanmakta olan dizi de Adventure Time. Bu eğlenceli dizi bir insan çocuk Finn ve onun en iyi arkadaşı ve üvey kardeşi olan esneyerek büyüyebilme ve değişebilme gibi sihirli güçleri olan köpek Jake ile maceralarını anlatmaktadır. Finn ve Jake krallıklara bölünmüş fantastik bir diyarda ağaç evinde yaşarlar.

adventure-time-çizgifilm-önerileri

Oldukça “geek” bir kültürle yazılmış olan dizi bir çok RPG oyununa, filme ve internet ortamı esprisine referans vermektedir. Hatta karakterlerden 34 yaşındaki Jake’in bir bölümde gökkuşağı atıyla evlenmiş ve çocukları olmuştur.

çizgifilm-önerileri-

4- The Amazing World of Gumball:

Cartoon Network’te yayınlanmaya devam eden sit-com tarzı bir yapısı olan Gumball, oldukça kozmik fikirleri oldukça absürt bir şekilde sunuyor.  Şişman pembe bir tavşan olan baba evde otururken, evin çabuk sinirlenen annesi satış işinde çalışır. Eğer sürekli uyuyan baba çalışmaya karar verirse bu bütün evrenin yapısını kökünden bozar. Ruh hali çok sık değişen oldukça analitik davranan anne, kung-fu yapabiliyor. 4 yaşındaki çok zeki tavşan Anais ailenin en mantıklısı olmaya devam ediyor.  Yürümeye çalışınca bacakları gelişip ailenin bir parçası haline gelen ismi manidar Japon balığı Darwin ise oldukça sevimli. Hatta, fazlaca… Fazlaca sevimli…

The Amazing World of Gumball, Gumball ile Darwin maceralarını öngörülemez bir olay örgüsüyle sunar.

Bu videoda da görebileceğiniz üzere, nereye varacağını bilemiyorsunuz 🙂 

Siz hangi çizgi dizileri izlerdiniz? Hangi çizgi dizileri izliyorsunuz? Tavsiyelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ