Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

  • 19 Ekim 2014
  • 35 kez görüntülendi.
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

New York, Londra, Paris ve Milano’dan sonra Mercedes Benz Fashion Week için son durak İstanbul‘du. Etkinlik boyunca davetliler Antrepo 3‘de moda dolu, keyifli günler geçirdi.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da Benan Bal, Ayşe Deniz Yeğin, Özgür Masur, Nazlı Soylu, Zeynep Tosun, Hakan Akkaya gibi ünlü tasarımcıların koleksiyonları moda tutkunları ile buluştu.

Defileleri Beren Saat, Hazal Kaya, Bade Işçil, Selin Demiratar, Pınar Altuğ, Hande Yener, Murat Dalkılıç gibi çok sayıda ünlü isim izledi.

Ardında renkli görüntüler bırakan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul sona erdi. Gelin birlikte bu keyifli haftadan geriye kalan satır başlarını inceleyelim…

sokak_stil2

En eğlenceli defilelerden biri olan Hande Çokrak’ın Maid in Love 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonu 80’lerin renkli ve dinamik hayatından ilham almıştı. Retro sweatshirtler, canlı renklerdeki grafik baskılar, yüksek bel parçalarla dönemi yorumlayan koleksiyon büyük beğeni ile izlendi.

Mercedes-Benz Presents Maid In Love: Runway - MBFWI Spring/Summer 2015

Etkileyici sunumlardan bir diğeri ise kurulan özel bir kasaba ortamında western temasının işlendiği Reisa& Vanessa’ nın Walk Into The Wild Side koleksiyonuydu. Türkiye’ nin kültürel zenginliği ile modern dünyanın moda standartlarını birleştiren Reisa& Vanessa başarılı bir sunuma imza attı. Bohem bir hava, etnik desenler ve toprak tonlarının ön planda olduğu defile büyük ilgi gördü.

reisavanessa

 Zeynep Tosun‘un  kadife kumaşlar,transparan detaylar, fransız dantelleri ile bezenen 2015 İlbahar/Yaz koleksiyonu ise göz kamaştırıyordu. Gümüş, gold, ten rengi, kırmızı ve siyahın kullanıldığı elbiseler 60’lı yılların detaylarından esinlenmişti.

zeyneptosun

Nazlı Soylu koleksiyonunda çizdiği tabloları kumaşlarla buluşturarak görsel bir ziyafet yaşattı. “Lady Faith” yani “İçsel Tanrıça” adını taşıyan koleksiyonuyla Nazlı Soylu kadınları içlerindeki tanrıçayı keşfetmeye davet etti. Ağırlıklı olarak kırmızı ve mavi renklerin kullanıldığı elbiseler çiçekler ile tamamlandı.

ilkbaharyaz2

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul “Savaşa Hayır” mesajının verildiği Hakan Akkaya defilesi ile son buldu. Basın ve ünlüler tarafından büyük ilgi gören defilede dünyaca ünlü Victoria’s Secret modeli  ve tasarımcı Ana Hickmann‘ın yanı sıra  Özge Ulusoy ve Çağla Şikel gibi ünlü mankenler boy gösterdi.

hakan_akkayaİçeride etkileyici şovlar ve defileler yaşanırken modanın kalbi İstanbul sokaklarında attı. İşte objektiflere takılan sokak modası görüntüleri…

sokak_modası2

sokak_modası

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ