Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

  • 29 Eylül 2014
  • 2.467 kez görüntülendi.
Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Beyaz/Nude Göz Kalemi

Küçük gözlü kadınların yaptığı en büyük yanlış göz içine sürmek için siyah,kahverengi gibi koyu renklerde kalemler tercih etmektir. Bu, gözlerin çok daha küçük görünmesine sebep olur. Göz içine uyguladığınız beyaz veya nude renkli göz kalemi ile gözlerinizi daha aydınlık ve iri gösterebilirsiniz. Ayrıca bu kalemler ile gözlerinizdeki yorgun ve uykusuz ifadeden bir çırpıda kurtulabilirsiniz. Ağır göz makyajı ile birlikte göz içine uyguladığınız beyaz renkli bir kalemle daha çarpıcı bir görünüme kavuşurken ten renginize yakın nude bir göz kalemi ile daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için size önerim Watsons ve Gratis mağazalarından rahatlıkla edinebileceğiniz : Rimmel London Scandal Eyes Ten Rengi Göz Kalemi. Yapay bir görüntü oluşturmayan, suya dayanıklı (waterproof) ve yumuşak bu kalemlerin fiyatı 14.99 TL.

göz­makyaji

 

Şekilli Kaşlar, Etkileyici Bakışlar 

Kaşlar gözlerinizin çerçevesidir. Bütün ifadenizi ve bakışlarınızı değiştirebilecek kadar etkili bir güce sahip olan kaşlarınızda bir kaç küçük değişiklik yaparak büyük ve etkileyici gözlere kavuşabilirsiniz. Küçük gözlere sahipseniz ince ve kavisli kaşlardan uzak durmalısınız. Yay biçimli kaşlar ile gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterirsiniz. Bunun yerine daha kalın ve doğal bir şekilde biçimlendirilmiş kaşlar ile gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Doğuştan bu tip kaşlara sahipseniz şanslısınız. İnce ve seyrek kaşlara sahipseniz kaş kalemi veya farı ile doldurduğunuz kaşlarınızı kaş jeli ile sabitleyerek kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz.kaslar

Uzun ve Dolgun Kirpikler

Rimel her kadının vazgeçilmezidir. Kirpiklerinizi uzun ve gür gösteren bir rimel kullanmadan önce kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcıyla mutlaka kıvırın. Uzun süre kıvrık kirpikler için kirpik kıvırıcıyı fön makinesi ile üç saniye ısıtmayı deneyin. Kirpiklerinizi daha doğal yollarla uzatmak için 15 gün boyunca kirpik diplerinize hint yağı sürebilirsiniz. Tüm bunlar daha büyük gözlere ve dramatik bakışlara kavuşmanızı sağlar.

uzun_kirpikler

Sihirli Dokunuş “Dağıtılmış Eyeliner”

Eyeliner sürmek istiyorsanız çok kalın ve keskin çizgilerden uzak durmalısınız. Keskin çizgiler çok sert bir görünüm yaratır ve gözlerinizin olduğundan daha küçük görünmesine sebep olur. Daha yumuşak ve gündelik bir görünüm için az miktarda eyelinerı yumuşak bir fırça ile hafif dokunuşlarla dağıtın. Eyelinerın yoğunluğunu arttırarak gece de buğulu ve büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

eye_liner

 Aydınlık Bir Görünüm

Göz pınarlarına uyguladığınız aydınlatıcı yorgun ve uykusuz gözlerinize canlılık katarken küçük bir ilizyon yaratır ve gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar.  İyi bir aydınlatıcı arayışındaysanız size tavsiyem : The Balm Mary Lou Manizer Aydınlatıcı. Gratislerden 40 tl gibi bir fiyata edinebileceğiniz bu güzel aydınlatıcıya sık sık giren indirimlerde yarı fiyatına sahip olabilirsiniz.

AYDINLATICI

Her Şeyin Başı Sağlık!

Siz de sabah uyandığınızda aynada şiş gözlerle karşılaşmaktan rahatsız oluyor fakat çözüm bulamıyorsanız bir kaç pratik tavsiyeyle şişliklerden kurtulabilir ve daha hoş gözlere sahip olabilirsiniz.

  • Yeterince uyuyun.
  • Sık sık yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.
  • Hızlı çözüm için soğuk çay poşetlerini veya salatalık dilimlerini göz çevresinde 5-10 dakika bekletin.
  • Bol bol su için.
  • Çok tuzlu yemekten, aşırı kafein ve alkol tüketmekten kaçının.

sağlikliuykuHealthy-Sleep

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ