Etiketler Posts tagged with "makyaj trendleri"

makyaj trendleri

0 696 okunma

2017 yılının makyaj trendlerine birlikte göz atalım.

1- Aydınlık Cilt 

Genç ve canlı bir görünüm yaratan aydınlık makyaj trendi 2017 yılında da devam edecek. Işığı yansıtan aydınlatıcılar ile bu trendi uygulamak çok kolay!

2017-makyaj-trendi

2017-makyaj-trendi-1

2-Maskarasız Kirpikler

Biliyorsunuz ki dünyadaki en büyük trendlerden biri “doğallık“. Bu trend elbette yaptığımız makyajlara da sıkça yansıyor. Maskarasız makyaj trendi ile çıplak kalan bakışlar genç ve sağlıklı bir görüntü yaratıyor. Aydınlık bir cilt makyajı ve canlı renklerde bir ruj ile hızlı bir şekilde görünümüzü tamamlayabilirsiniz.

2017-makyaj-trendi-2

2017-makyaj-trendi-3

3-Parlak Dudaklar

Parlak dudaklar, son yılların en sevilen makyaj trendi mat dudakların tahtını sallamaya hazırlanıyor! “Lip gloss” kullanılarak parlak bir görünüme kavuşan dudaklar daha dolgun görünüyor ve dudakları ön plana çıkaran bu trend genç ve taze bir görüntü oluşturuyor.

2017-makyaj-trendi-4

2017-makyaj-trendi-5

4-80’ler Trendi

Dudaklar ile uyum içindeki farlar, draping makyaj tekniği ile şakakların altına ve elmacık kemiklerine uygulanan allıklar ile ciltler renkleniyor.

2017-makyaj-trendi-6

2017-makyaj-trendi-7

5-Parlak Göz Makyajı

Parlak bir cilt, parlayan dudaklar… Peki ya ıslak görünümlü, parlak göz kapaklarına ne dersiniz? Bu yaratıcı trend oldukça çarpıcı görünüyor. Tüm dikkati gözlere çeken parlak göz makyajı yaptığınızda ten ve dudak makyajınızı minimal tutmaya dikkat etmelisiniz.

2017-makyaj-trendi-8

2017-makyaj-trendi-9

6- Simli Makyaj Trendi

Doğallığa vurgu yapan görünümlerin yanı sıra dikkat çekici ve cesur makyajlar da bu sezon çok trend. Simler, gözlerde ve dudaklarda kendine sıkça yer bulurken canlı bir görünüm ortaya çıkarıyor. Göz kapağınızın tümüne uygulama yapabileceğiniz gibi simli eyeliner kullanmayı da mutlaka denemelisiniz!

2017-makyaj-trendi-10

2017-makyaj-trendi-11

7-Kırmızı Ruj Trendi

Bir vazgeçilmez olan kırmızı ruj bu yıl altın çağını yaşayacak. Mat ve kusursuz görüntüsüyle görmeye alışık olduğumuz rujlar dağıtılmış ya da parlak görünümleriyle karşımıza çıkıyor.

2017-makyaj-trendi-12

2017-makyaj-trendi-13

8-Metalik Makyaj Trendi

Yılın en dikkat çekici trendlerinden biri de metalik makyajlar. Bu gösterişli trend özel günlerde kullanmak için güzel bir alternatif olabilir.

2017-makyaj-trendi-14

2017-makyaj-trendi-15

2017-makyaj-trendi-16

9-Pastel Göz Makyajı

Mavi, pembe, mor, yeşil, sarı gibi iddialı renklerin pastel tonları göz makyajında sıkça kullanılacak. Bu renkli trend özellikle ilkbahar ve yaz aylarına çok yakışacak.

2017-makyaj-trendi-17

2017-makyaj-trendi-18

10-Dumanlı Göz Makyajı 

2017 makyaj trendlerinden biri olan dumanlı göz makyajı bakışlarınıza derinlik katacaktır. Mekan ve zaman tanımayan bu trend biz kadınların favori makyaj stillerinden biri.

2017-makyaj-trendi-19

2017-makyaj-trendi-20

0 519 okunma

2016-2017 Sonbahar/Kış sezonunda öne çıkan makyaj trendlerinden birisi sun stripping yani güneş yanığı trendi. Yazın yüzünüzün güneşten hafif kızarmış halini seviyorsanız bu trend tam size göre.  Yüzün yazın en çok yanan yüksek yerlerine uygulanıyor. Biraz cesaret istiyor ama güzel bir uygulana ile oldukça hoş bir görüntü yakalamanıza neden oluyor. Sadece yanaklarda kullanılan bronzerdan daha doğal bir görüntü elde edilebiliyorsunuz. Kışın ortasında yeni tatilden dönmüş havası vermesi de kendinizi oldukça iyi hissettirecektir.

1.) Adım

sun stripping makeup

Önce yapacağınız ten makyajıyla yüzünüzü uygulamaya hazırlayın.

 

2.) Adım

sun stripping makyajı

sun stripping makyajı

Elmacık kemiklerinizden burnunuza doğru bir şerit çizin. Uygulamayı kontür fırçası ile yaparsanız daha başarılı bir sonuç elde ederseniz. Mat bronzer ya da güneşten ilk yandığı zamanki kızarıklığı elde etmek istiyorsanız allık kullanabilirsiniz.

3.) Adım

sun stripping makyajı

Daha doğal bir görünüm elde etmek için allık fırçası ile bronzerı iyice yüzünüze yedirin.

sun stripping makyajı

Bittiğinde kendinizi yeni tatilden dönmüş gibi hissedeceksiniz.

 

 

0 788 okunma

Bu yazımızda 2016-2017 Sonbahar/Kış Makyaj Trendlerini inceleyeceğiz. Bu sezonda doğallık yine ön planda olacağa benziyor. Yüzde bol kontürler, allıklar yerine daha soft ten makyajları, daha göz alıcı dudaklar, daha yoğun kirpikler göreceğiz. Makyajda tüm noktalara vurgu yapmak yerine tek yöne yoğunlaşmak bu sezonun trendleri arasında.

Kırmızı, bordo, gotik dudaklar istiyorsanız göz makyajınızı oldukça sade tutarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sonbaharda koyu bordo dudaklar yerini kırmızıya bırakacak. Kırmızı haricinde pastel renkleri de dudaklarda göreceğiz. Ve öne çıkan diğer trend de rujsuz dudaklar! Sade, çıplak dudakları defilelerde bolca gördük. Bakalım görmeye devam edecek miyiz?

Kaşlarda doğallık ön plandayken kirpiklerde kat kat uygulanmış maskaralar olacak. Bakır tonlarında ve siyah farların yanı sıra popülerliğini koruyan dumanlı göz makyajı trendi devam edecek.

Defilelerde mankenlere uygulanan makyajlara göz atalım:

1. Kırmızı Dudak Vurgusu

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-kirmizi-dudaklar

2. Gotik Dudaklar

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-gotik-dudaklar

3. Pastel ve Parlak Renkteki Dudaklar

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-pastel-ve-parlak-dudaklar

4. Rujsuz, Çıplak Dudaklar

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-ciplak-dudaklar

5. Bakır Göz Kapakları

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-bakir-goz-makyaji

6. Gökkuşağı Göz Kapakları

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-gokkusagi-goz-makyaji-2sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-gokkusagi-goz-makyaji

7. Siyah Göz Makyajı

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-siyah-goz-makyaji-2 sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-siyah-goz-makyaji

8. Çekici Dumanlı Göz Makyajı

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-cekici-dumanli-goz-makyaji sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-cekici-goz-makyaji-2

9. Aydınlık Yüzler

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-aydinlik-yuzler

10. Doğal Kaşlar

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-dogal-kaslar

11. Yoğun Kirpikler

sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-yogun-kirpikler

12. Parıltılı Göz Makyajısonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-pariltili-goz-kapaklari sonbahar-kis-2016-2017-makyaj-trendleri-pariltili-goz-makyaji

0 1.230 okunma

Bu sezon kendi doğal güzelliğinizi yansıtma zamanı. Rengarenk simli farlar, ağır cilt makyajları artık etkisini tamamen kaybetmiş durumda. Doğal makyaj ve makyaj yok gibi makyaj (nomakeup makeup) bu sezon da trendler arasında! Şimdi tek tek neler trend inceleyelim:

Kedi Gözler ve Yüksek Dumanlı Göz Makyajı

Sonbahar/Kış sezonunda kuyruklu eyelinerlar yükselişte. Hafif bir makyaja uygulanan kuyruklu eyeliner, güzelliğinizin gözleriniz olduğunu vurgulamak istiyor. Birkaç sezondur gördüğümüz dumanlı göz makyajına yeni bir dokunuş yapılarak yüksek dumanlı gözleri podyumlardaki mankenlerde görüyoruz. Sadece göz kapaklarının bitiş kısmına V şeklinde yoğunluk verilerek yapılan dumanlı gözler bu sefer tüm göz kapağına uygulanarak, çarpıcı bakışlar elde etmenizi sağlayacak.2015-2016-sonbahar-kış-göz-makyajısonbahar-kış-göz-makyajı

Nude, Kırmızı, Bordo ve Vamp Dudaklar

Sonbahar/Kış makyajında; dudakları silikleştiren nude tonlu rujların yanı sıra sonbaharın vazgeçilmez rengi bordo ve kışa muhteşem uyan kırmızılar revaçta.  Birçok markanın seri üretime geçen nude tonları bu sezonda da oldukça sık göreceksiniz. Soluk dudakların yanı sıra, oldukça çekici bir hava katan ve birçok kadının sevdiği kırmızı ve kırmızının koyu tonlarını gönlünüzce kullanacağınız bir sezondayız. Vamp dudaklarla vampir havası yaratmaya hazır olun! Kırmızının tonlarında görmeye alışık olduğumuz koyu rujlar, daha yoğun ve siyah  renklerle dudaklarda yer ediniyor.sonbahar-kış-makyaj-trendisonbahar-kış-dudak-makyajı

Yoğun Kirpikler ve Takma Kirpik Etkisi

Güzelliğinizin gözleriniz olduğunu vurgulamak istendiğinden bahsetmiştik. Silik bir makyajla kirpiklere yoğunluk vererek dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz. Ünlü markaların kıyafet defilelerinde mankenlere uyguladıkları dikkat çeken göz makyajından birisi de takma kirpik etkisi yaratmak için göz kapaklarına uygulanan farlar.göz-makyajı-trendi

Kahverengi, Şeftali ve Gri Farlar 

Göz makyajında doğal tonlardaki şeftali ve kahverengi tonlu farları, göz makyajını taze ve  sade tutmak için kullanırken, gri far ise soluk makyaj etkisi yaratıyor. Makyajda minimalliğe doğru gidilen bu yıllarda siz de doğal tonlar kullanarak makyaj yokmuş gibi makyaj yapabilirsiniz.2015-2016-sonbahar kış makyajısonbahar-kış-gri-göz-makyajı

Doğal Tonlu Allıklar

Allıklarda ise şeftali tonları, hafif pembeler göze çarpıyor. Oldukça sade ve doğala yakın olan bu makyaj trendiyle sadeliği ve zarifliği yakalamak amaçlanıyor.2015-2016-allık-renkleri

0 1.509 okunma

1-Doğal Makyaj

Uzun zamandır severek kullandığımız, bayanların favorisi doğal makyaj trendi sonbahar-kış sezonunda da bizlerle birlikte olacak. Abartılı farları ve allıkları, kat kat sürülmüş fondotönleri unutun! Nemlendirilmiş ve kusurları kapatılmış canlı bir cilt,pembe dudaklar ve şeftali yanaklar ile hiç makyaj yokmuş gibi görünen, genç ve taze cildinizle herkes güzelliğinizi konuşacak.

dogal_makyaj

2-Uzun ve Belirgin Kirpikler

Yapışık ve ıslak görünümlü etkileyici kirpikler bu yıl çok moda. Gözleri vurgulayarak dramatik bir görüntü oluşturan uzun ve belirgin kirpikler gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterir ve bu sayede çok daha masum bir ifadeye sahip olursunuz. Kat kat uyguladığınız ıslak yapılı bir maskara ile bu trendi kirpiklerinizde deneyebilirsiniz.

Ufak bir not : Seyrek kirpiklerden şikayetçiyseniz maskara bazlarını denemenizi öneriririz. Şeffaf yapıdaki bu ürünler maskara öncesi kirpiklerinizi sararak kirpiklerinizin çok daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar.

dolgun_kirpikler 

3-Gümüş Renkli Göz Makyajı

Son zamanların öne çıkan makyaj makyaj trendlerinden biri de gümüş renkli göz makyajı. Yeniliklerden hoşlanan cesur bir yapınız varsa canlı ve ışıldayan gözler için bu makyajı denemelisiniz. Gümüş renklerde makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri makyajınızı ne zaman kullanacağınız. Eğer gündelik kullanım için makyaj yapacaksanız sade ve hafif bir makyaj yapmaya dikkat edin. İnce çekilmiş bir göz kalemi ve doğal tonlarda gümüş bir farı hafifçe renklendirilmiş dudaklar ve yanaklarla tamamlayarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.  Makyajınızı gece kullanacaksanız daha iddialı ve yoğun bir makyaj tercih edebilirsiniz. Uzun süre kalıcı bir makyaj için far bazı kullanmayı unutmayın.gümüs_makyaj

4-Kahverengi Dudaklar

Geçmişten esintiler kendini dudaklarda da hissettirecek ! 90’lı yılların modası tekrar hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Size uygun kahverengi ruj tonunu seçerek kahverengi dudaklarınızla asil bir görünüm yaratabilirsiniz. Size önerim uygun fiyatı ve dudakları kurutmayan, dudak kusurlarını belli etmeyen yapısı ile Maybelline Color Sensational Velvet Beige.

kahverengi_ruj

5-Kalın ve Doğal Kaşlar

Yay gibi incecik şekillendirilmiş kaşların modası çoktan geçti. Artık kalın ve doğal kaşlar moda. Çünkü bakışları ortaya çıkarmanın yolu gözleri çerçeveleyen kaşlardan geçiyor. Kalın ve doğal kaşlar altında gözler çok daha alımlı ve hoş görünüyor. Doğal bir şekilde şekillendirilmiş kaşlar ayrıca gözlerin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlarken kullanan kişiye daha genç bir hava katıyor.

kalin_kaslar

6-Altın Rengi Göz Makyajı

2014-2015 sezonunda metalik renkler tam anlamıyla altın çağını yaşıyor. Gece kullanım için daha uygun olan bu makyaj trendi ile ışıl ışıl parıldayan gözleriniz uzun süre akıllarda kalacak. Özellikle bronz bir ten ile dore tonlarını gözlerinizde kullanarak çok çekici görünebilirsiniz.

altin_göz_makyaji

7-Kuyruklu Eyeliner

Son yıllarda çok ilgi gören ve birçok kadının vazgeçilmezleri arasına giren eyeliner uygulaması 2014-2015 sonbahar kış sezonunda da çok moda. Bakışlarınıza feminen ve gizemli bir hava katan kuyruklu eyelinerı hem gece hem gündüz makyajlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İri gözlere sahipseniz kuyruklu eyeliner ile daha küçük ve çekik gözlere sahip olabilirsiniz. Kuyruklu eyeliner dışında bu yıl göz makyajında farklılık arayan bayanlar için çift kuyruklu eyeliner ve renkli eyeliner uygulamaları da çok trend.

kuyruklu_eyeliner

8-Ombre Makyaj

İlk olarak saçlarda deneyip oldukça fazla ilgi gören ombre trendini tırnaklarda,gözlerde ve dudaklarda da  görmeye hazırlanın ! Bu eğlenceli trend size başta biraz fazla iddaalı ve çılgınca gelebilir. Ama doğru renkleri seçip dudaklarınıza uyguladığınız iki rengi birbirine bir fırça ile güzelce yedirip yumuşak geçişler oluşturduğunuzda çok şirin ve hoş görüneceksiniz.

ombre_dudaklar

9-Dumanlı Göz Makyajı

Rengi ne olursa olsun bir kadının en büyük silahıdır gözleri. Etkileyici gözlerin sırrı ise onları ön plana çıkarmakta gizli. Siyah, kahverengi, mavi yada metalik renklerde yapacağınız dumanlı göz makyajı ile buğulu gözleriniz çok çekici ve gizemli görünecek. Göz makyajınızı nude tonlarda bir ruj ve uçuk pembe bir rujla tamamlayabilirsiniz. Daha iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız dudaklarınızda bordo ve mürdüm eriği gibi renkleri deneyebilirsiniz. Dumanlı göz makyajını en pratik şekilde alt ve üst kirpik diplerine yumuşak uçlu, siyah bir göz kalemi uygulayıp fırça yardımıyla iyice dağıtarak elde edebilirsiniz.

dumanlı_goz_makyaji

10-Military Makyajı

Gardroplarımızda ve vitrinlerde görmeye alışık olduğumuz asker yeşili bu yıl gözlerde de çok trend. Gözlere kattığı derin mana ile kadınlar bu trendi çok sevecek. Özellikle mavi gözlere sahipseniz gözlerinizi vurgulayıp sizi alımlı bakışlara kavuşturacak asker yeşili ve tonlarını denemelisiniz.

asker_yesili

İlginizi Çekebilir

0 1.509 okunma

0 1.509 okunma

0 1.509 okunma

0 1.509 okunma

0 1.509 okunma

0 1.509 okunma